Trenér královédvorských házenkářů KAREL HRACHA je přesvědčen o tom, že jeho tým konfrontaci se soupeřem z extraligy zvládne. „Máme vyzrálejší tým, typově silnější, doplněný o mladé hráče,“ prohlásil bývalý reprezentant, jenž na sklonku své kariéry působil právě ve Frýdku–Místku.

Na co myslíte před vstupem do barážového dvojboje?
Na to, abychom vyhráli první zápas doma a splnili si svůj cíl. Přál bych si, aby u toho byl plný dům, a abychom divákům předvedli pěknou dynamickou házenou.

Když slyšíte Frýdek–Místek. Co se vám vybaví?
Samozřejmě moje bývalé působiště. (usměje se) Strávil jsem tam asi tři a půl roku, kdy jsme hráli jak o záchranu, tak jsme málem i získali titul. Plzeň nám to tenkrát vyfoukla o jeden zápas, finále skončilo 3:2. Současný tým je hodně obměněný. Jsou tam tři čtyři kluci, kteří hráli v Karviné s mým synem Kájou. Nic světoborného to však není.

Takže víte, co od soupeře můžete v baráži očekávat?
Určitě mám představu. Bude na nás nastolená obrana dva čtyři. Hráli tak v posledních dvou zápasech sestupové skupiny s Třeboní i Hustopečemi. Předpokládám, že bude hodně vysunutá na naši levou stranu, kde je Dan Fiedor a Jirka Groh. Budeme se na to muset pořádně připravit.

Jaká hra by na Frýdek–Místek mohla platit?
Řekl bych, že mají problém hrát na postavenou obranu. Jestli budeme dobře bránit, můžeme je trestat rychlými protiútoky, což by mohla být voda na náš mlýn. Vadí mi ale, že schází Kastner. I když Kotík teď má formu, na takového soupeře je jedno křídlo málo. V tom by mohl být zádrhel. Doufám ale, že se Martinovi bude dařit. Frýdek má dva kvalitní gólmany, ale jinak bych řekl, že máme silnější mančaft. Vyzrálejší, typově silnější hráče, doplněné o mladé hráče.

S Frýdkem–Místkem jste se doma utkali už loni v zimní přípravě a zvítězili jste tehdy 21:20. Může to pro váš tým něco věštit?
Kluci věděli, že hráli proti kompletní sestavě a dokázali si, že mohou hrát s každým. Měli bychom na ně mít, vůbec se jich nemusím bát.

Asi hodně budete spoléhat v zítřejším utkání na podporu fanoušků, že?
Doufám, že jich přijde hodně a nebudou na zahrádkách. A pokud diváků bude hodně, potáhnou nás dopředu. Je to pak hodně znát, když máte velkou podporu v zádech. Sám si to pamatuji právě z Frýdku, kde jsme hráli na zimním stadionu, kam chodilo osm devět tisíc diváků. Ta atmosféra vás pak vtáhne takovým způsobem, že během zápasu necítíte žádnou únavu. Je to droga Mozek přepne a člověk jede, jede a jede, až ze sebe vydá všechno. Doufám, že tomu bude tak i v sobotu a kluci si sáhnout na dno svých sil.

Je předčasné o tom mluvit, ale co kdyby se to podařilo a Dvůr baráž vyhrál. Přemýšleli jste o tom, co by bylo dál?
Já, výbor… (odmlčí se) Nechtěl bych se k tomu zatím vyjadřovat. Je to těžké. Nějaký názor k tomu mám, ale budeme se o tom bavit, až to bude aktuální.