Skvělou sérií šesti vítězství v řadě vstoupili do nového ročníku druhé ligy mužů volejbalisté Dvora Králové nad Labem.

Hráči z Podkrkonoší postupně zdolali doma Kolín (3:1, 3:0), poté dovezli plný bodový zisk z Benešova u Prahy (3:0, 3:0), aby si následně před vlastním publikem poradili i s týmem Proseku (3:0, 3:1).

Dosavadní výsledky VK Hronov
Hronov – Prosek 2:3, 3:0
Praga – Hronov 3:2, 3:0
Hronov – Malá Skála 1:3, 3:2
Hronov - Mn. Hradiště 3:1, 3:0

Čtvrtý hrací víkend nabídl přímou bitvu o první příčku a v ní Východočeši zajížděli na palubovku TJ Praga. Zde jasně kraloval soupeř z hlavního města republiky. Domácí úvodní duel ovládli výsledkem 3:0, když Východočechům povolili 17, 22 a v poslední třetí sadě pouhých 8 bodů. V odvetě byli lepším týmem znovu Pražané, ačkoliv do vedení šli po dramatické koncovce úvodního setu Dvoráci (29:31). Pak už ale znovu diktovali tempo domácí, kteří dokázali otočit skóre výhrami v jednotlivých hrách 25:19, 25:11 a 25:23.

Dařilo se naopak druhému celku z Královéhradeckého kraje. Hronov doma dvakrát přehrál soka z Mnichova Hradiště (3:1, 3:0) a rázem se ve vyrovnané tabulce posunul na třetí příčku. Oba zápasy vyzněly jasně pro domácí tým. V první sadě Hronovští prohráli pouze třetí sadu 16:25, jinak nenechali nikoho na pochybách, že si z utkání odnesou tři body. Ještě více suverénní byli v odvetě. Pouze ve druhém setu hosté mohli myslet na zvrat, dramatická sada ale vyzněla pro domácí v poměru 29:27.

Po týdenní pauze dojde v sobotu 20. listopadu na východočeské derby. Hrát se bude ve dvorské sportovní hale při ZŠ Strž (10.00 a 14.00).