Filipe, kam ve své kariéře řadíte vítězství na Juta cupu ve Dvoře Králové nad Labem?
Je to rozhodně můj dosud největší úspěch a jsem neskutečně šťastný, že se mi to tady podařilo.

Vy jste tu nebyl prvně. Jak byste zhodnotil dosavadní účasti na Juta cupu?
Máte pravdu, premiéra to nebyla. Musím ale říct, že díru do světa jsem tu dodnes neudělal. Nikdy se mi tady nedařilo, jen ve čtyřhře jsem byl jednou ve finále. Ale to je tak trochu jiná disciplína. Letos jsem měl úlohu lehce usnadněnou, jelikož proti mě pár hráčů skrečovalo. Musím ale říct, že tu byl každý zápas těžký a já mohl vylítnout kdykoliv. O to radši jsem, že se to povedlo.

Dokážete říct, který zápas pro vás byl na turnaji nejtěžší?
Tak nejvíc jsem se trápil hned v tom prvním. Tam to ale byl více boj sám se sebou. Jinak nejtěžší bylo určitě finále. Hlavně po fyzické stránce. Vedro bylo ukrutné a z Dana jsem měl respekt. Bylo to pro mě navíc první finále na áčkových turnajích a nervozita byla znatelná. Ukázalo se to v prvním setu. Vedl jsem 5:2, přišlo pár nahraných míčků a rázem 5:5. Hlava nebyla tam, kde měla být a trošičku se to na mě podepsalo.

Další krize přišla ve druhém setu. Vy jste si tam ulevil slovy: Já si prostě zase musím užít ten třetí set.. Jaké byly myšlenky v té době?
Všelijaké. Hlava lítala tam, kde neměla. Před zápasem jsem si dal nějakou taktiku a té se snažil držet. V první sadě se to dařilo, tam byla nervozita asi největší. Ve druhém setu jsem najednou myslel na všechno možný, nedokázal se soustředit a pak to takhle dopadlo. Dan zahrál výborně pár míčků, psychicky měl v tu chvíli navrch a nakonec jsem rád, že mu ve třetí hře došly síly.

Vítězstvím ve Dvoře Králové jste si zajistil účast na finálovém turnaji Optim tour, který se koná v Mělníku. Zúčastníte se jej?
Čas si určitě udělám. Za Mělník hraji třetím rokem mistráky, takže bych tam rád byl. Když se mi bude dařit i tam, budu jedině rád.

Vám je 24 let, tenisovou kariéru máte před sebou. Kam vedou cíle a sportovní plány?
Chtěl bych zkusit nějaké mezinárodní turnaje. Musím se ale poradit jak doma, tak i sám se sebou. Hlavní ale je, abych zůstal zdravý a aby mě to dál bavilo. Já se teď věnoval hlavně trenéřině, koučoval jsem děti. Asi bych se od toho teď ale oprostil a zkusil zjistit, kde mám své výkonnostní hranice.

Jedním z podobně mladých talentů českého tenisu je Adam Pavlásek. Co myslíte, jak by nyní dopadl duel Pavlásek vs. Filip Michl?
Teď po finále bych byl rozhodně snadná kořist (smích). Ale vím, jak to myslíte. Nikdy jsem s ním nehrál. Viděl jsem ho nedávno na turnaji v Prostějově a musím říct, že je to trochu jiný tenis. Rychlá hra, musel bych si chvíli zvykat. První set by mě smetl, ale jinak si myslím, že ty rozdíly nejsou tak velké. Ve všech ohledech je určitě lepší, ale myslím si, že kdybych si na jeho úrovni pár těžších zápasů zahrál, určitě bych se ve vzájemném utkání neztratil.

Finalistky dvouhry 18. ročník JUTA cupu Tereza Polanská a Monika Svobodová.
S pohárem ze sauny vylezli Filip Michl a Tereza Polanská