Brzy ji však vidina sjezdařské kariéry opustila a od roku 2010 se začala aktivně a úspěšně věnovat skikrosu. Tedy akrobatické disciplíně, které ještě nedávno dělal mezi širokou veřejností v České republice jméno jen Tomáš Kraus.

Rodačka ze Semil reprezentující Duklu Liberec už jako sjezdařka sbírala úspěchy na mezinárodní scéně. V barvách juniorské reprezentace České republiky se zúčastnila čtyř mládežnických mistrovství světa a také jednoho dospělého – v roce 2009 v italském středisku Val d'Isere nedokončila první kolo slalomu. Nejcennější vavříny ale získávala hlavně na domácí scéně, případně na Slovensku.

A tak když se stále v roce 2009 na Kučerové oblíbených tratích na Horních Mísečkách jelo republikové mistrovství ve skikrosu, jehož se na popud bratra zúčastnila, byl sportovní přestup téměř upečen. Tak byla nadšena zkušeností s novým sportem. V následující sezoně ještě jako sjezdařka už zasáhla i do skikrosového Evropského a Světového poháru. Definitivně se pro akrobatické lyžování rozhodla před sezonou 2010/2011.

A zatímco atak na Olympijské hry v roce 2010 jako sjezdařka nedotáhla, letos už jako stálá účastnice Světového poháru skikrosařů a národní jednička mezi ženami nominována byla. „Je to bomba. Určitě se ale nechci jet jenom zúčastnit. Trať v Soči mám vyzkoušenou, je výborná a jezdilo se mi na ní opravdu dobře. Spokojena bych byla s umístěním v nejlepší šestnáctce," řekla Deníku Nikol Kučerová. Po loňské nepříliš povedené sezoně pojizerská sportovkyně totiž zažívá v té letošní výkonnostní vzestup. Vrcholem prozatím bylo 11. místo, které získala v Itálii na trati ve středisku Innichen/San Candido.

Absolutním maximem ale zůstává bronzové umístění z roku 2010, které vybojovala při svém teprve pátém startu ve Světovém poháru na stejném místě. Na Olympijských hrách v Soči mohou nejen semilští fanoušci Kučerové fandit 21. února. Rozjížďky skikrosařky absolvují od 8.45 hodin našeho času!

Skikros

Skikros nebo také skicross je disciplína akrobatického lyžování, při níž několik lyžařů zároveň sjíždí trať s umělými překážkami. Tratě jsou vybavené především klopenými zatáčkami, terénními vlnami a skoky. Jezdí se vyřazovacím způsobem. Hlavními závody ve skikrosu jsou mistrovství světa, světový pohár a SAAB Salomon Crossmax Series. Od roku 2010 se skikros stal součástí programu zimních olympijských her.