TJ Sokol Semily – Hapon Horažďovice 6:2

Domácí chtěli upevnit svoji pozici v první čtyřce, ale i potvrdit zlepšený výkon z minulého kola. Předsevzetí splnily obě dvojice, které zajistily úvodními dvěma body dobrý vstup do utkání. Malé zaváhání přišlo v souboji prvních trojic, když elitní sestava Mauermann, Řípa, Kaplan nenašla recept na zdolání hostující obranné hry. Druhá trojice Semil Dvořáček, Procházka, Kleandr ale nepřipustila žádné překvapení a zvítězila jasně ve dvou setech.

Další bod přidala vložená dvojka a přiblížila domácí tým ke konečné výhře. Duel singlistů dal ještě Horažďovicím naději, protože Nedelkov byl v koncovkách obou setů úspěšnější. Odvetné zápasy trojic ale stanovily definitivní podobu konečného výsledku, Semily obě utkání zvládly a zvítězily tak o čtyři body.
„Podali jsme kolektivní soustředěný výkon, v podstatě jsme soupeři nedali naději na zvrat v utkání. Chtěl bych vyzdvihnout především Dvořáčka, který na smeči těžil ze své technické kreativity a zkušeností. Vítězství je velice důležité, protože nás čekají dva zápasy venku,“ hodnotil utkání trenér Radim Holata.

V sobotu hrají Semiláci utkání s mladoboleslavskými Plazy a za týden hostují na hřišti Startu Praha.

(soks, pjs)