Série krajských přeborů v jednotlivých věkových kategoriích se uzavřela první prosincovou sobotu, kdy se v pardubickém bazénu utkalo žactvo devítiletých a mladších. Pro tuto věkovou kategorii šlo zároveň o vrcholný závod. „Z našeho oddílu se zúčastnilo dvanáct plavců. Podle očekávání se nejvíce prosadila děvčata z A družstva.

Při Velké ceně města Trutnova se tradičně neztratili ani plavci pořádajícího oddílu. Už za rok je navíc čeká jubilejní 40. ročník hlavního závodu.
Gracík s Böhmovou ovládli 39. ročník Velké ceny. Historický rekord těsně odolal

Natálie Bednářová (2014) byla třikrát první, jednou druhá a vylepšila si ve všech svých startech osobní rekordy. Na prsařské padesátce (42.87) a stovce (1:34.88) se zároveň jednalo o rekordy krajské, na stovce polohový závod (1:29.30) o rekord oddílový. Na padesátce motýlek zaostala časem 40.83 pouhé 0.23 sekundy za nejstarším oddílovým rekordem devítiletých z roku 1989. Kateřina Cinková (2014) byla jednou zlatá, jednou stříbrná a dvakrát bronzová.

Úspěšní trutnovští plavciBronz pro TrutnovZdroj: Tomáš BřeňVytvořila si tři osobní rekordy. Nejkvalitnějším jejím výkonem byl čas na stovce prsa (1:38.73), který by byl ještě na jaře oddílovým rekordem. Viktorie Čechová (2014) byla druhá, dvakrát třetí a zaplavala si čtyři osobní rekordy. Vzhledem k tomu, že se v A družstvu připravuje teprve od začátku roku, jsou její výsledky o to cennější,“ hodnotil skvělé výkony svých nejlepších svěřenkyň trenér Pokorný.

Pochvalu si však v kategorii devítiletých zaslouží i Nela Buroňová, Nelly Charlotte Vyhnálik, Filip Hátle a Vojtěch Krejčí, kteří prakticky ve všech svých startech zaznamenali masivní zlepšení osobních rekordů. „V kategorii osmiletých a mladších se ve výborném světle prezentoval Ondřej Šafránek (2015), který skončil dvakrát první a jednou druhý, to vše ve velmi kvalitních osobních rekordech. Prosadili jsme se i v obou štafetách - čtyřikrát padesát metrů volný způsob mix a čtyřikrát padesát metrů polohová štafeta mix, které jsme s velkým náskokem ovládli,“ dodala trenérka Bischofová.

„Musím říct, že všechny děti závodily s velkým nadšením a ukázaly, že se o budoucnost plavání v našem oddíle nemusíme bát. Navíc výsledky ročníku 2014 nás naplňují velkým optimismem směrem k Poháru České republiky desetiletých, který se koncem června příštího roku koná na domácím trutnovském bazénu,“ uzavřel Pavel Pokorný.

Statečný vzdor. Dvorští házenkáři si na pražskou Duklu věřili a od bodového zisku nebyli daleko. Lídr tabulky však v závěru strhl vítězství na svou stranu.
FOTO, VIDEO: Dvoráci vzorovali lídrovi tabulky. Rezerva Dukly rozhodla ve finiši

Nominační mezikrajské přebory dvanáctiletých a starších se konaly v České Třebové za účasti čtrnácti plavců Lokomotivy. Mezi medailisty se abecedně zařadili: Matěj Bednář (0-0-2), Terezie Bischofová (9-1-0), Matěj Havlík (0-4-1 plus překonaný oddílový rekord na 100m motýlek), Barbora Hylenová (3-0-3), Adéla Mačková (1-0-0), Karolína Malíková (0-0-2), Martina Šlechtová (0-1-1), Tereza Umlaufová (0-1-2), Eliška Voborníková (4-2-0).

Aby byl výčet trutnovských úspěchů kompletní, musíme zmínit také další závody. V náchodském bazénu se sešli nejlepší plavci staří deset a jedenáct let z celého Královéhradeckého a Pardubického kraje. Také zde oddíl Lokomotivy reprezentovalo celkem dvanáct plavců. „Nejúspěšnějším byl Šimon Hofmann, který v kategorii desetiletých získal tři bronzové medaile. Na stupně vítězů se prosadili v kategorii jedenáctiletých Antonín Cink (dvakrát třetí), Eliška Thamová (druhá a třetí) a v kategorii o rok mladších Alice Sýkorová (třetí). V polohové štafetě vybojovala sestava A. Prokopcová, A. Cink, E. Thamová a S. Baranec bronzovou medaili. Nikdo z našich plavců neodjížděl bez osobních rekordů. Velkou pochvalu zaslouží zejména Nela Hátlová a Eliška Krejčová, které si vytvořily ve všech svých startech osobní rekordy,“ stručně zhodnotil Pokorný.

„Jsem rád, že jsme se prosadili v kompletní šíři, máme tu novou, pracovitou generaci, která má potenciál se v budoucnu prosazovat, někteří se již prosazují, na republikové úrovni. Děkuji plavcům, trenérům, rodičům i partnerům za píli a nasazení,“ dodal na závěr trenér a předseda oddílu Tomáš Břeň.