Tým trenérů Hrachy a Šulce úvodní část souboje s prvoligovým mistrem z Králova Pole Brno nezvládl podle představ. Na Moravě padl 27:31. „Vzhledem k průběhu utkání, si myslím, že je to moc,“ poznamenal kouč Petr Šulc k výši porážky o čtyři góly. Co to znamená?

Pokud tým z podhůří Krkonoš v domácí odvetě nezvítězí o pět branek, jeho dny v extralize jsou sečteny. V nezáviděníhodné pozici se Královédvorští ocitli z několika důvodů.

Zaprvé v Brně předvedli velmi špatné starty do obou poločasů. V tom prvním po krátké době prohrávali 0:4. „Ale rychle jsme se z toho ještě vymotali a dostali se zpět do hry,“ doplnil dvorský trenér. „Na domácích byla znát obrovská motivace, ale zároveň také nervozita. V závěru prvního poločasu jsme soupeře začali přehrávat důrazem. Prosazovali jsme se střelbou z dálky,“ uvedl Šulc. Hostující mužstvo se dokonce na chvíli ujalo vedení 13:12.

Jenže úvod druhého dějství se stal kopií toho prvního. „Po třech technických chybách nám soupeř odskočil na třígólový rozdíl a zase jsme museli dotahovat,“ popisoval Šulc.

Deset minut před koncem zápasu se to Dvorákům částečně podařilo. Snížili na 26:25. Další série zbytečných chyb a ukvapených střel jim však už srazily vaz. „Hlad domácích po gólech v té chvíli byl enormní, protože věděli, že musí vyhrát co největším rozdílem,“ podotkl dvorský trenér. Brňané se činili a utekli na 31:26. Poslední slovo měl ovšem Jůza.

Brzká ztráta Fiedora po třetím vyloučení na začátku druhé půle. Neproměňování vyložených šancí z rychlých protiútoků. Levá spojka soupeře Hubáček a zkušený Hastík. To jsou další příčiny nováčkova neúspěchu v Králově poli.

„Brno má kvalitní družstvo, které je přibližně na naší úrovni. Opírá se o velmi dobré individuální výkony,“ sdělil Petr Šulc na adresu barážového soupeře.
Otázka je: Jak zdolat tohoto soupeře, který v sezoně stále nepoznal porážku, o pět gólů?

„Musíme se koncentrovat na proměňování šancí. Musíme se pokusit dostat soupeře pod tlak, i když Brno bude určitě hrát hodně trpělivě. A musíme mít trochu toho sportovního štěstí,“ nastínil Šulc.

Trenér Brna: V našich silách je ve Dvoře uspět

Do odvety, která je na programu v sobotu ve Strži si házenkáři Králova Pole Brno odnášejí čtyřgólový náskok.

„Chtěli jsme ještě o něco víc, ale hlavně že se nám podařilo vyhrát. Jsem přesvědčený, že je v našich silách ve Dvoře uspět a postoupit,“ tvrdil brněnský kouč, jehož tým v letošní sezoně ani jednou neprohrál. Na kontě má celkově devatenáct vítězství a čtyři remízy.

Vzhledem k hracímu systému baráže si Královopolané na hřišti soupeře můžou dovolit prohrát až o tři branky, a přesto si zajistí postup do nejvyšší soutěže. „Ale Dvůr do nás půjde hodně tvrdě. Hodně bude záležet na rozhodčích, jakou hru mu povolí,“ měl po utkání jasno Missbach.

Právě tvrdost házenkářů Dvora Králové domácím hráčům znepříjemňovala život v prvním utkání. „S jejich důraznou obranou jsme dopředu počítali, ale netušili jsme, že to bude v takové míře. Zákroky do obličeje a na krk byly hodně na hraně. Náš tým hraje technickou házenou, kluci jsou jinde i váhově, proto jsme se nedokázali úplně přizpůsobit,“ vysvětlil brněnský lodivod, který si ovšem velmi pochvaloval, jak jeho svěřenci zvládli vstupy do obou poločasů. „Soupeře jsme dokázali dostat pod tlak. Ale jednoznačné utkání to rozhodně nebylo. Škoda, že jsme neproměnili řadu vyložených šancí,“ litoval Missbach.

Před vyprodanou halou brněnský tým střelecky táhlo trio Hubáček, Hastík a Zima, které dohromady nasázelo devatenáct branek. „Hlavně Hastík hrál výborně, byl naším tahounem,“ chválí střední spojku brněnský kouč. „Viktor je zkušený borec. Naše hra se s ním hodně zvedla,“ přitakal na adresu zimní posily devítigólový snajpr Jan Hubáček.

Ten stejně jako jeho spoluhráči naskočil do baráže s blonďatým přelivem. „I to naznačuje semknutí týmu. Kluci makali jeden za druhého, bojovali a vítězství díky nasazení vyloženě vydřeli. Prokázali obrovskou vůli,“ podotkl spokojený Missbach.