Účast ve skupině A1 vám pro letošek unikla. Jak velké je to zklamání? Pro váš tým je to přece jen nezvyklá situace.
Zklamání je to veliké. Byl to jednoznačně předsezonní cíl. Dostat se do A jedničky a zajistit si dobrou výchozí pozici pro play off, prostě tak, abychom se vyhnuly nejsilnějším dvěma celkům soutěže. Teď už se s tím bohužel nedá nic dělat.

Po říjnové šňůře porážek se zdálo být šesté místo utopií. Přesto jste o něj bojovaly do posledního kola. Je nyní zklamání o to větší?
Po pravdě, v říjnu to nevypadalo tak, že bychom na A jedničku mohly vůbec pomýšlet. Myslím si ale, že příchodem nového trenéra se tým ohromně vzchopil. Bylo vidět, jak se maká v tréninku i v zápasech. Bylo vidět, že ta vůle a odhodlání tam je. Každý chtěl napravit to, co se nám nepovedlo. Bohužel nám ale nevyšlo utkání ve Strakonicích a ani teď zápas s Valosunem.

Posledním soupeřem vám byl brněnský Valosun. Co vám duel proti druhému nejlepšímu týmu základní části ukázal?
Podle mě hlavně to, že i s týmem ze špičky můžeme odehrát vyrovnané utkání a můžeme jej i porazit. Jenže to pak ale nesmíme mít třicet ztrát za zápas. To je limitující. Soupeřky jsme přeskákaly, hrály jsme dobře i v útoku. Ale stejně jako u nich, i doma nás popravily vlastní chyby a ztráty.

Krátce před koncem byl stav vyrovnaný, předtím jste i vedly. Co chybělo k tomu, aby se podařilo náskok udržet?
Asi větší klid. Hrát soustředěně naší hru a nepropadnout tomu, že jde o všechno. Rozhodlo se v posledních dvou minutách. My ale v té koncovce ztratily čtyři míče, a to rozhodlo o naší porážce.

Myslíte si, že má Valosun na to, aby v nadstavbové části udržel druhé místo v tabulce před euroligovým Imosem?
Toť otázka. Ony ale hrají dobře, mají vyrovnaný kádr a hraje jim dobře americká pivotka. Mají výbornou rozehrávačku. Bude to i otázka štěstí. Já si myslím, že kdyby Valosun druhé místo udržel a nám se povedlo skončit na sedmém místě, měly bychom na to právě tohoto soupeře v play off porazit.

Vraťme se k vašemu týmu. Věříte, že výkony, které Kara v posledních dvou měsících předváděla, budou stačit na uhájení pozice pro play off?
Určitě! Podle mě se výkony budou ještě zlepšovat. Pracujeme na tom, abychom ve hře neměly ta naše hluchá místa. Tréninky jsou kvalitní a já doufám, že to dokážeme přenést i do utkání. Chceme si vybojovat sedmou příčku a z ní jít do vyřazovacích bojů.

Které celky považujete za největší konkurenty v boji o účast ve vyřazovacích bojích?
Strakonice půjdou do skupiny A2 o bod před námi, takže to bude soupeř nejtěžší. Pak půjde o to, jak se bude dařit Karlovým Varům a Slovance. Největší konkurent jsou ale Strakonice.

V elitní společnosti chybí Kara po šesti letech

Středeční porážka s brněnským Valosunem (74:81) ukončila snahu trutnovských basketbalistek o účast v nadstavbové skupině A1. Kara díky tomu po základní části ŽBL obsadila až osmou příčku a ve skupině A2 bude po letech muset zabojovat o holou účast v play off.

Důvody „průběžného" neúspěchu lze rozhodně hledat v měsíci říjnu, kdy podkrkonošský kolektiv prohrál osm utkání v řadě. Nadstavbová část aktuálního ročníku se rozjede v sobotu 18. ledna. 

Eva Vrabcová-Nývltová a Jan Braun