Účastnilo se jej 21 oddílů z celé republiky a oddíl Lokomotivy Trutnov zde byl citelně oslaben zdravotními komplikacemi svých členů. Do pohraničního města dorazil jen s tuctem závodníků. Ti i přes obří konkurenci vybojovali dva poháry a osm pódiových umístění.

Nejvíce cenných kovů si domů přivezla Radka Stoklasová (2004). Stříbrné medaile vybojovala v disciplínách 100 motýlkem, 200 polohovým závodem a 200 prsa. Na bronzový stupínek pak vystoupala na prsařské padesátce, a jelikož se jí v těchto disciplínách dařilo, získala pohár a modrou stuhu za celkové 2. místo v prsařském dvojboji.

Bronzový den pak měla její oddílová kolegyně Veronika Hůlková (2004). Hned ve třech disciplínách (stovky motýlek, znak a volný způsob) si vyplavala třetí místa.

Zlatou medaili pak do sbírky cenných kovů přidala nadějná motýlkářka Terezie Bischofová (2006), která na trati 100 motýlkem nenalezla přemožitelku ani mezi o rok staršími závodnicemi a zaslouženě vystoupila na stupínek nejvyšší v osobním rekordu 1:11,0.

Ani ostatní trutnovští plavci za konkurencí nezaostávali, plavali v osobních rekordech a obsadili pozice těsně za stupni vítězů. Bodovala se umístění do 10. místa o celkové stupně vítězů a poháry. Přestože bylo soutěžících z Trutnova velmi málo, podařilo se nemožné. Fantastickými výkony se hrstka statečných vyšvihla na celkové 3. místo a odvezla si tak pohár za toto pódiové umístění.

Poděkování zaslouží všichni závodníci za statečné a bojovné výkony, zároveň i jejich trenéři Tomáš Břeň a Pavel Pokorný, kteří je posunují k překonávání jejich osobních rekordů a k medailovým umístěním.