Vždyť délku tratě 131 km „ozdobilo" více jak 2200 metrů do kopce a nechyběly ani dvě horské prémie. Slavnostní zahájení si vzal na svá bedra sám starosta města Trutnov Ivan Adamec, jenž výstřelem ze startovní pistole vyslal závodníky na dlouhou trať. Na řadu účastníků v cíli čekaly krásné poháry, ale také další ceny.

O vítězství spolu do závěrečných metrů soupeřila šestice závodníků (Hebík, Kukrle, Boroš, Svoboda, Neuman a Blažej), vyhrát ale mohl jen jeden. Díky skvěle zvládnutému finiši a cílové rovince se radoval reprezentant Favoritu Brno Michael Kukrle, jenž celou tratí prosvištěl v průměrné rychlosti 36,4 km/h. Z rukou vládce hor Krakonoše pak devatenáctiletý mladík převzal originální trofej, s jakou se ve své kariéře zajisté ještě nepotkal. Pod dohledem Krakonoše ale nezávodili jen dospělí, nýbrž i děti.

V rámci programu 1. ČEZ Krakonošova maratonu byl pro ně nachystán závod na okruhu v prostoru startu a cíle. Sešlo se jich v sobotu dopoledne u Uffa na osmdesát a všechny si vedly skvěle! Kdo odzávodil, byl odměněn malým dárkem přímo od Krakonoše a mohl se zapojit do zábavné show. Úvodní ročník Krakonošova cyklomaratonu proběhl i díky krásnému počasí bez problémů. Nyní si lze přát jediné. Aby se podobně vydařil i ročník příští, třeba i ještě s větší účastí aktivních mladých i starších sportovců.