Dalmach Turnov – Olympik Mělník 5:5p (2:3) – penalty 4:5

Do zápasu nevstoupil Turnov dobře. Už ve 3. minutě inkasoval po tečované střele Gabča a když skóroval Němec v 10. minutě, byl rozdíl dvoubrankový. Hned od začátku tak Turnov dotahoval manko.

Z úniku posléze trefil Kratochvíl snížení, ale v 18. minutě udeřili znovu hosté, když skóroval opět Němec. Závěr ale přece jen patřil domácímu týmu. Pařízek snížil na rozdíl jediné branky a Mencl následně na brankové čáře zastavil téměř jistý gól.

Druhý poločas nabídl svižný zápas. Šance se střídaly na obou stranách, ale střelecky se prosadil až ve 31. minutě Jurčovský, který hlavou prodloužil výhoz gólmana až za záda Koubuse – 2:4. Domácí hráči ale nakonec zápas dokázali zdramatizovat. Ve 34. minutě Vojtěch Hurt vybídl Zdražila, který se trefil přesně. Sto dvacet sekund před koncem pak sáhl Dalmach k oddechovému času a hře bez brankáře. Risk se vyplatil a když Bakešovu vynikající přihrávku zužitkoval opět Zdražil a hosté v závěru trefili jen tyč, šlo se do prodloužení. Po základní hrací době tedy utkání skončilo 4:4. Následovalo prodloužení hrané na dvakrát pět minut.

Opět bez rozuzlení

Oba týmy vsadily v prodloužení spíše na jistotu. Už ve 3. minutě ale ztratil míč Zdražil a zkušený Neuman poslal Olympik do vedení. Opatrná hra Mělníka ale vyústila v šestý akumulovaný faul. Desetimetrový kop úspěšně zahrál Pařízek a vyrovnal. Další gól už nepadl, přešlo se tedy k penaltám
Nejprve čtyři hráči na každé straně proměnili, rozuzlení ale přišlo v páté sérii. Nešťastníkem se stal navrátilec do domácí sestavy Josef Petřík, který na svůj návrat po zranění kolene nebude vzpomínat v dobrém.

„Pro náš tým to bylo velmi těžké utkání, už jen proto, že jsme předtím hráli velký fotbal a únava na nás byla znát. I díky divákům, kteří na utkání přišli, jsme si nemohli dovolit zápas pouze odchodit. Pochvalu si zaslouží celý tým, který se nevzdal do poslední chvíle. Ve čtvrtek se budeme snažit utkání vyhrát a vrátit tak ještě jednou play-off na domácí palubovku,“ vzpomenul Aleš Krejčík na utkání Turnov B – Sedmihorky, které skončilo hodinu a půl před startem futsalového klání.

Branky: Pařízek 2, Zdražil 2, Kratochvíl – Němec 2, Gabčo, Jurčovský, Neuman. Dalmach Turnov: Koubus – Bakeš, Bernard, Krejčík, Pařízek, J. Mencl, Kratochvíl, Zdražil, V. Hurt, Petřík.

Odvetný zápas se hraje ve čtvrtek od 19 hodin v Neratovicích, kde hraje Mělník své domácí zápasy.

(kre, jp)