Ne snad proto, že domácí basketbalistky porazily poslední tým tabulky – to se prostě čekalo – na týmu je ale vidět, že silně nevydařený říjen na něm nezanechal výrazné stopy. Ba naopak. Hráčky jako by se více semkly a na hřišti působí jako skvělý kolektiv. Své k tomu může říci i jedna z nejzkušenějších hráček MILENA PROKEŠOVÁ, jež byla v utkání s SŠMH Brno s patnácti body střelecký tahounem Kary.

Mileno, máte za sebou dvě vítězství v jednom týdnu. Který duel pro vás byl náročnější?
Pro mě osobně byl náročnější ten proti Brnu. Proti poslednímu týmu tabulky se nikdy nehraje dobře, většinou přijede s tím, že nemá co ztratit. My jsme však ukázaly, že tvrdý trénink nese ovoce a od začátku jsme nepřipustily žádné překvapení. A také proto, že se hrálo celých 40 minut (úsměv).

Hlavně jste získaly maximální počet bodů. Cítíte, že by se Kara mohla vracet do formy, v jaké byste rády byly třeba v rozhodující fázi sezony?
Tyto týmy nás, při vší úctě, neprověřily na sto procent. Ukáže až sobota a utkání v Hradci Králové. Ale cítím a myslím, že mohu mluvit za všechny, že i když chyby děláme stále, tak je to na hřišti o dost lepší.

Už Andrea Ovsíková v předzápasovém rozhovoru říkala, že nálada v týmu je nyní dobrá. Na čem jste při sérii neúspěšných výsledků nejvíce pracovaly?
Musím říci, že nálada je dobrá, všechny na trénincích dřeme a táhneme za jeden provaz. Teď to jen přenést na hřiště a stoupat tabulkou do míst, kam patříme.

Jakou roli na rostoucích výsledcích hraje pozice trenéra Rešetára?
Myslíte našeho tělocvikáře (usmívá se v reakci na komentáře BLK Slavia Praha – pozn. aut.)? No samozřejmě velkou. On vnesl do týmu jinou atmosféru a tréninky a práce pod ním mě baví.

Vyhrát dva zápasy v řadě, to v předchozích sezonách nebylo pro váš tým ničím neobvyklým. Letos se vám to ale poštěstilo jen dvakrát. Co očekáváte od dalšího utkání na palubovce Hradce Králové?
V Hradci to bude těžký zápas. A my tam rozhodně nepojedeme s hlavami dole. Máme tým na to porazit kohokoliv, tak proč ne Hradec na jejich půdě. Míč je kulatý a rozhodnou maličkosti.

Do konce základní části zbývá odehrát sedm utkání. Věříte, že se podaří stoupat tabulkou a ještě třeba atakovat pozice ve skupině A1?
Abych řekla pravdu, nedívám se moc dopředu. Osobně hraji zápas od zápasu a až na konci se uvidí, zda to bude stačit nebo ne. Věřím, že ano!

Kara Trutnov BK SŠMH Brno 87:48 (29:11, 44:22, 63:34)

Body: Prokešová a Johnsonová 15, Hindráková 13, Ovsíková 11, Muchová 8, A. Vacková 7, Pazderová 5, Russellová a Peklová 4, Talácková 3, Potočková 2 Hošková 19, Pavlasová 8, Beránková a Pustějovská 7, M. Vacková, Ivančevičová a Filipková 2, Selucká 1. Rozhodčí: Jeřáb, Linhart. Fauly: 23:22. 5 osobních chyb: 1:1 (Peklová Selucká). Trestné hody: 21/15 15/11. Trojky: 6:3. Diváci: 365.