Ve městě proslulém výrobou skla a bižuterie se na konci ledna konaly hned dvě atletické akce, kterých se zúčastnil také velký počet sportovců AC Turnov. Nejprve hala na Střelnici hostila krajské přebory dospělých kategorií, o den později se zde sešli nejmladší zástupci oddílů z celého kraje, aby poměřili síly v krajském přeboru nejmladšího žactva. 

LADISLAV VÍLA VĚŠEL NA KRK ZLATO I STŘÍBRO

Obě početné výpravy atletů z Turnova byly velmi úspěšné a odvezly si do Českého ráje spoustu medailí i výborných výkonů. V té první cestovalo 24 atletů, kteří vybojovali celkem 10 cenných kovů. 

Nejúspěšnějším mužem byl sprinter Ladislav Víla, jenž bral stříbro na nejkratším sprintu (60 metrů) časem 7,01 a byl také členem vítězné štafety na 4 x 150 metrů. Ladislava doplnili ve štafetě další turnovští sprinteři Josef Havrda, Marek Formánek a Jan Bílý. 

Zlato bral také vytrvalec Michal Hanyk, jenž si zaběhl velmi rychlou osmistovku v čase 2:02,05. Nešlo však o jedinou medaili, kterou Turnovští ukořistili na dlouhých bězích. Lucie Sajdlová si v osobním rekordu doběhla pro bronz na osmistovce (2:29, 34) a na stejné příčce dokončila také Jana Pekařová trať dlouhou 1500 metrů (5:22,14). Bronz do sbírky přidala ještě mladá dívčí štafeta na 4 x 150 metrů ve složení Lucie Sajdlová, Tereza Gaubmannová, Nela Vaníčková a Anna Vašinová.

Josef Havrda v běhu na 200 metrů přidal stříbro výsledným časem 23,90.

V technických disciplínách se blýskla především juniorka Marika Matějovská, která při trojskoku skončila druhá v novém osobním rekordu 10,61. Velmi pěkný výkon ji zdobil také ve skoku vysokém, kde brala 3. místo za zdolání 153 centimetrů. Ve skoku dalekém se představil nadějný Jakub Šafář a výkon 561 cm mu stačil na druhé místo. Ve skoku o tyči si vedl výborně také Cyril Žerava. Ten se nakonec přehoupl přes výšku 320 centimetrů.

POCHVALA TRENÉRŮ PATŘILA ÚPLNĚ VŠEM

Druhý den na stejné místo odcestovalo 25 nejmladších žáků z řad atletických přípravek AC Turnov, aby zde poměřili síly s dětmi z celého kraje. Nejúspěšnějším členem výpravy byl Štěpán Šafář, který v trojboji získal krásné druhé místo a dále byl členem úspěšné štafety chlapců. Ta ve složení Šafář, Vilhelm, Novotný, Pešán skončila na druhém místě a kluci si tak zaslouženě odvezli stříbrné medaile. 

Stejnou odměnu za své představení brala také štafeta děvčat, která ve složení Amálie Mlčochová, Jana Csizmaziová, Aneta Marková a Tereza Marková doběhla sice první ve svém rozběhu, celkově však jejich čas stačil na druhou příčku. 

V dívkách si Turnovští nejlépe vedli v kategorii ročníků 2007 – 2008, kde skončila čtvrtá Aneta Marková, její sestra Tereza byla sedmá a Amálie Mlčochová hned za ní na osmém místě.

Výborně se však prezentovaly všechny děti, které do Jablonce odjely závodit. Od svých trenérů si vysloužily pochvalu a jak pak i zaznělo: právě na těchto závodech platí dvojnásob pravidlo, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Halová sezona 2018 bude gradovat v únoru. V sobotu se uskuteční krajský přebor staršího žactva, dorostu a juniorů, kde bude AC Turnov obhajovat spoustu medailí z minulého roku. Poté se rozjede kolotoč mistrovství České republiky. A konkurence bude silná!

TŘINÁCT MEDAILÍ Z JABLONCE NAD NISOU

Zlato
Michal Hanyk (běh 800 metrů)
Štafeta chlapců (běh 4 x 150 metrů)

Stříbro
Ladislav Víla (běh 60 metrů)
Josef Havrda (běh 200 metrů)
Marika Matějovská (trojskok)
Jakub Šafář (skok do dálky)
Štěpán Šafář (trojboj)
Štafeta chlapců (nedělní závody)
Štafeta dívek (nedělní závody)

Bronz
Lucie Sajdlová (běh 800 metrů)
Jana Pekařová (běh 1500 metrů)
Štafeta dívek (4 x 150 metrů)
Marika Matějovská (skok do výšky)