Porážku o 33 bodů si z úvodního semifinálového utkání play off přivezly basketbalistky trutnovské Kary. Na palubovce týmu ZVVZ USK Praha zanechaly ve třech čtvrtinách velmi dobrý dojem, ten si však trochu pokazily ve druhé desetiminutovce, kterou prohrály 40:18.

Třiadvacet minut a dvacet vteřin na palubovce strávila MICHAELA VONDRÁČKOVÁ, jež zaznamenala 11 bodů, což pro ni znamená nejvyšší příděl za dosavadních pět duelů ve vyřazovacích bojích. Po zápase se pak usměvavá rozehrávačka podělila o dojmy z dosavadního průběhu play off.

Sérii s Valosunem Brno jste letos zvládly ve čtyřech zápasech. Bylo pro vás úlevou, že jste před semifinále mohly o dva dny déle odpočívat?
Naše úleva nebyla ani tak o těch dvou dnech odpočinku navíc, jako o tom, že nemusíme hrát rozhodující pátý zápas, ve kterém už jsou to ohromné nervy.

Stejně jako loni na vás čekal USK Praha, soupeř z neporazitelných. Jak se člověk vůbec připravuje na takové duely?
Je pravda, že USK je tým, který v české lize již pár let nikdo neporazil. Na druhou stranu je to pro nás určitá konfrontace s hráčkami evropské kvality. I když třeba někomu přijde, že ty zápasy nemají moc smysl, tak si myslím, že nám mohou ukázat určité faktory, na kterých pak můžeme zapracovat. Může nás to posunout dál. Proto je příprava na tato utkání víceméně identická, jako na jakéhokoliv jiného soupeře.

Do každého utkání jde tým s nějakým cílem. Jaký byl ten váš?
Hlavní cíl je, aby se nikdo v těchto zápasech nezranil, to je jasné. Ale také samozřejmě se tomuto týmu pokusit co nejdéle vzdorovat.

První čtvrtina v Praze z tohoto pohledu vypadala velmi dobře. Co jste říkala na průběh úvodní desetiminutovky?
První čtvrtinu jsme prohrály jen o šest bodů. Je fakt, že šlo o velmi dobrý úvod v takovémto zápase. Škoda jen, že jsme na ni nedokázaly navázat ve druhé desetiminutovce.

Jak naznačujete, zlom bohužel přišel ve druhé čtvrtině, která vám dost pokazila dojem. Čím to, že jste v ní inkasovaly 40 bodů? To je hodně i od USK.
Máte pravdu, je to hodně. Ztratily jsme v útoku pár míčů a soupeřky naše chyby trestaly jednoduchými koši. Naše hlavy šly trochu dolů a v obraně jsme se nesoustředily, jak bychom měly.

Jinak byl ale výkon Kary ve zbylých minutách kvalitní. Máte ze zápasu díky tomu dobrý pocit nebo zůstane v mysli jen ten již zmiňovaný výpadek?
Ze zápasu si určitě musíme vzít jak negativní zkušenosti, tak i ty pozitivní. Výkon byl na útočné polovině zřejmě uspokojivý, nicméně do domácího zápasu musíme jít určitě s tím, že budeme chtít zkvalitnit naši obranu a neobdržet tolik bodů.

S postupem přes USK pochopitelně nikdo nepočítá. Troufnete si proto odhadnout, jak je váš soupeř připravený na obhajobu euroligového triumfu?
Připraveny určitě jsou, mají kvalitní kádr. Zdravotně to vypadá, že jsou všechny v pořádku, což je strašně důležité. Věřím, že mohou uspět podruhé a přivést si evropský titul. Já jim určitě budu moc fandit, stejně jako vloni.

Ve druhém semifinále se vedení po dramatické bitvě ujal Nymburk. Koho favorizujete v této sérii a kterého ze soupeřů byste si přála pro vrchol celé sezony?
Osobně si myslím, že Nymburk má maličko vyšší šance postoupit. Ale už první zápas semifinále jasně ukázal, že hradecké hráčky tyto papírové předpoklady odmítají akceptovat. V téhle fázi soutěže už se nedá vybírat, tady už se na lehčího soupeře narazit nedá. Takže kdo prohraje, na toho půjdeme. Když to bude Hradec, bude to hezké zakončení sezony regionálním derby a určitě to bude dost zajímavé hlavně pro diváky. Pokud to bude Nymburk, bude to repríza loňského boje o bronz, takže i tento souboj by byl velice atraktivní.

S ohledem na závěr sezony, v němž vás čeká ještě minimálně pět utkání: jak se cítíte fyzicky? Zbylo vám na boj o medaile dost sil?
Je samozřejmé, že s blížícím se koncem sezony síly odcházejí. Ale nemám strach, že se to týká našeho týmu, protože nabíráme fyzičku v průběhu celého roku. To je o našem panu trenérovi už v Čechách známé. Navíc, pokud se nepletu, tak mezi semifinále a boji o medaile bude ještě týden času na trénování, tak určitě ještě trochu poběháme. Hraje se o medaile, to je určitý adrenalin, díky kterému jde únava stranou. Touha po vítězství únavu přepere a odpočívat se může po sezoně.

Ve čtvrtek vás od 18 hodin čeká domácí bitva. Jak se těšíte a co by mělo přilákat vaše skvělé fanoušky na tento souboj?
Těším se moc, jako na každý zápas. A co se týká lákadla pro diváky, tak to jsou určitě hráčky USK se zvučnými jmény basketbalového světa. Pevně ale věřím, že naše fanoušky by mohla přilákat i naše bojovnost a snaha vyrovnat se s tímto týmem.