TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (22, -19, 23, -15, 11)
Snížit náskok prvoligového lídra, tak zněl úkol turnovských volejbalistů před utkáním 13. kola. Tím zároveň započaly odvety základní části druhé nejvyšší domácí soutěže.

Zatímco hosté do Českého ráje dorazili v kompletním složení, z kádru TJ Zikuda scházeli Indra, Čermák i Šén. Souboj třetího celku tabulky s prvním do sportovní haly přilákal možná rekordní návštěvu sezony a ta od začátku sledovala výborný volejbal.

Domácí vstoupili do utkání dobře, hned v úvodu si vytvořili vedení 5:2, o které však velmi rychle přišli. Soupeř otočil na 5:6 a následně při podání Hykše až na 6:11. Až díky zlepšenému výkonu a velké bojovnosti se postupně turnovská ztráta tenčila (20:21). Při servisech Piskáčka, které podpořili spoluhráči kvalitní obranou a pevnými bloky, se však stav převážil na konečných 25:22.

Také ve druhé hře si Dobřichovičtí vypracovali slušný náskok (0:3, 1:5, 5:9, 7:13), na rozdíl od sady první jej ale neprohospodařili a i přes snahu soupeře (snížení až na 19:20) srovnali na 1:1.

V dalších dvou sadách se scénář opakoval. Nejprve domácí zvládli lépe koncovku setu a šli podruhé do vedení, posléze hostující tým znovu vyrovnal. Tentokrát ale už na 2:2, čímž si zajistil minimálně jeden cenný bod z turnovské haly.

Rozhodující pátou sadu rozehrála lépe TJ Zikuda. Hráči zpřesnili hru, nedělali zbytečné chyby jako v sadě předchozí a postupně si budovali výhodné skóre (3:1, 6:3 a 10:5). Soupeř se ještě jednou vrátil do hry, za stavu 13:11 však blokovanou nahrávkou vytvořil technickou chybu a po červené kartě za protesty získali domácí patnáctý bod a tím i celé utkání v poměru 3:2.

Sestava TJ Zikuda: Piskáček, Bäumelt, Starý, Vencovský, Kroužek, Peníška (libero Kunc); střídali: Ducháč, Folprecht, Kovář, Bukovjan.

TJ Zikuda Turnov – Spartak Velké Meziříčí 3:1 (-20, 19, 19, 23)
O den později do Turnova dorazil nováček soutěže a dle postavení obou soupeřů v tabulce se očekávala mnohem snadnější práce. Domácí vstoupili do utkání dobře, jenže soupeř hru postupně zlepšoval, sám „utekl“ do vedení 15:19, 17:21, a nakonec i překvapivě získal první set.

Od druhého dějství provedli Turnovští korektury v sestavě a hned od úvodu převzali otěže utkání. Zlepšil se příjem a především se výrazně zvýšila úspěšnost v útoku. Výsledkem byl jednoznačně získaný druhý set. Ve stejném duchu se odehrávala i sada třetí. Domácí pokračovali v progresu, soupeři nepomohlo ani točení se sestavou a po třech sadách byl stav veselejší 2:1.

Zdálo se, že už favorit nenechá nikoho na pochybách o svém vítězství, čtvrtý set ale znovu nezačal vůbec dobře. Zásluhou nepřesného příjmu byl stav brzy velmi nepříznivý (1:5, 2:7 a 4:9). Domácí se ale naštěstí probrali včas a při podání Starého otočili na 10:9. Těsný náskok si už Turnov podržel do koncovky celého zápasu a za stavu 24:23 proměnil hned první mečbol.

Sestava TJ Zikuda: Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Peníška (libero Bukovjan); střídali: Piskáček, Starý, Kunc, Kroužek.
Napilno budou mít turnovští volejbalisté také na začátku prosince. Už zítra je čeká duel v hale ČZU Praha B, po den později změří síly se záložním týmem Českých Budějovic. Doma se pak hráči představí v pátek 15. prosince proti brněnské Tesle, den na to přivítají aktuálně druhé Beskydy.

PO POLOVINĚ BYLI ZATÍM SPOKOJENI
Turnov – Domácími duely s Dobřichovicemi a Velkým Meziříčím odstartovala druhá polovina základní části. I proto bylo dobré zjistit, zda s tou první v Českém ráji vládla spokojenost.

„S první polovinou soutěže musíme být relativně spokojeni. Bilance sedmi výher a čtyř porážek, ale i aktuální třetí příčka jsou pozitivní. Pravdou ale je, že mrzí zbytečné prohry ve Velkém Meziříčí a především doma s pražskými MFF. Ve druhé polovině základní části se budeme snažit udržet v první čtyřce, abychom čtvrtfinále play off začínali na domácí palubovce,“ prozradil Deníku jeden z trojice trenérů TJ Zikuda Turnov Jan Šimůnek.