Oddychli si. Turnovští volejbalisté v letošním ročníku druhé nejvyšší domácí soutěže obhajují loňský titul, tentokrát pro ně ale vyřazovací část mohla skončit hned v úvodním kole.

Tento smutný scénář je přitom stále ve hře. Aby jej reprezentanti pojizerského regionu poslali k ledu, potřebují zvládnout zítřejší rozhodující pátý zápas.

Volleyball Nymburk  – TJ Zikuda Turnov 3:1 (21,-14,17,23)

Kdo si za vyrovnaného stavu 1:1 vypracuje mečbol? To byla otázka úvodního nymburského duelu. K jejímu vyřešení nastoupili hráči Turnova bez tria Starý, Peníška, Bukovjan, naopak se k týmu vzhledem k absenci dvou středových hráčů připojil blokař Syrůček.
Domácí mohli využít kompletní sestavy, přesto patřil úvod jejich soupeři. Ten zahájil bitvu výborně a brzy si vytvořil několikabodový náskok (0:4, 7:12). Jenže středočeský budíček zapracoval taktéž rychle. Nymburk začal produkovat svoji takřka bezchybnou strojovou hru z předchozích utkání a při sérii servírujícího Šlechty bylo rázem vyrovnáno (12:12).

Jelikož měli hosté velké problémy s útokem po vlastním příjmu, začal se jim vyzyvatel rychle vzdalovat. Když nepomohlo ani prostřídání sestavy, získali set s přehledem domácí.

Do druhé sady nahradil Bäumelta na smeči Pavouček a hosté byli od úvodu dravějším týmem. Zlepšili se ve všech herních činnostech a soupeř nenašel odpověď především na dobře fungující servis. Výsledné skóre 14:25 mluvilo za vše a mělo vnést na stranu TJ Zikuda potřebný klid.

Průběh důležité třetí hry byl dlouho velmi vyrovnaný. Rozhodující okamžik přišel za stavu 17:16, kdy se na podání posunul domácí nahrávač Bergmann, a hosty dobrým servisem zatlačil do hluboké defenzívy. Když už Turnovští míč kvalitně zpracovali, skončil jejich útok na připravené obraně Nymburka. Série skončila za stavu 23:16 (!) a o vítězi sady nebylo pochyb.

Podobně vyrovnaně se nesl i čtvrtý set. Hosté svůj výkon neustále stupňovali a vytvořili si v koncovce dvoubodový náskok (18:20 a 21:23). Pak ale přišel zkrat na příjmu, a když poslední servis domácích skončil přesně na koncové čáře, bylo o vítězi zápasu jasno.

Sestava TJ Zikuda Turnov: Piskáček, T. Bäumelt, Syrůček, Indra, Kroužek, Čermák (libero Kunc); střídali: Vencovský, Folprecht, Kovář, Pavouček, Šén.

Volleyball Nymburk – TJ Zikuda Turnov 2:3 (20, -23, -18, 17, -13)

Před sobotním duelem byly karty rozdány jasně. Výhra Nymburk posune do semifinále, Turnovu naopak další porážka ukončí sezonu. Zatímco se hostům do sestavy vrátilo v pátek absentující trio, tentokrát chyběli Indra, Piskáček a Čermák.

A první set rozhodně na prodloužení série nevypadal. Domácí podporováni skvěle zaplněnou halou šli za svým cílem a s pomocí velkých turnovských chyb získali hladce vedení 1:0.

Druhá sada byla dlouho vyrovnaná. V jejím závěru hosté ztratili výhodný náskok 20:23, přesto po vyrovnání soupeře stihli koncovku urvat pro sebe. Dobrá nálada na turnovské straně palubovky se přesunula i do třetího dějství, které TJ Zikuda ovládla s velkým přehledem (18:25).

Také ve čtvrté hře se zdálo, že už hra hostujícího celku šlape podle představ. Za stavu 12:14 se ale dostavil totální kolaps. Nymburk slabších momentů soupeře využil ke zvratu na 20:14 a bylo jasné, že utkání potřetí v sérii rozhodne tiebreak.

Ten lépe rozjeli hosté (0:2 a 3:6), při výměně stran už ale vedl Nymburk (8:7). Turnovští skóre dokázali otočit na 10:12 a za stavu 11:14 měli tři setboly. Domácí ještě snížili na 13:14 a v té době byli tři míče od semifinále! Poslední bod však získal tým z Českého ráje a bylo rozhodnuto, že celá série se bude rozhodovat právě tam.

Sestava TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Pavouček, Starý, Vencovský, Kroužek, Kovář (libero Kunc); střídali: T. Bäumelt, Syrůček, Peníška, Bukovjan, Šén.

Zatímco čtvrtfinálová bitva mezi Turnovem a Nymburkem dospěla do rozhodujícího pátého klání, zbylé tři série už svého vítěze znají.