Sobota pak už bude pokračovat podle běžného seriálového scénáře. Startuje se v deset hodin závodem licenčních jezdců, veteránů a kategorií do 85 ccm.

„Trať bude v podstatě vycházet z loňské, ale bude delší. Předpokládáme, že okruh bude mít kolem deseti až dvanácti minut," říká Michal Mansfeld, ředitel ohrazenického podniku. „Povede asi čtyři sta metrů po stávající motokrosové trati, bude ji několikrát křižovat. Bude tam víc lesních úseků a třeba komplikovaný výjezd, který si mnozí pamatují z loňska, bude rozšířen. Z překážek mohou závodníci očekávat nějaké pneumatiky, žádné klády ale nebudou," dodává.

Podnik v Ohrazenicích provázejí od začátku velké komplikace. Na několikrát byl měněn termín a když už vedení seriálu schválilo dřívější červencový start, vystavili organizátorům překážku zemědělci, kteří včas sklidit.

„Obilí se najednou zastavilo a nezrálo. Museli jsme se neradi vrátit na původní srpnový termín. K prvotní změně nás vedla především skutečnost, že srpen je doslova nabitý závody, týden co týden se jede něco. Pro naše jezdce může být víkendová účast v Loukově a hned o týden později v Ohrazenicích finančně náročná, i síly třeba nestihnou nabrat. Prostě nám přesun na červenec připadal ideální," objasňuje Michal Mansfeld. Nyní se jeho klub dočkal. O víkendu bude mít napilno.

Podnik v Příkrém byl zrušen

V Příkrém se závodit nebude, poslední díl seriálu se bez náhrady ruší. Snaha o navrácení oblíbeného podniku do pojizerského motoristického kolotoče skončila neúspěchem! „Chtěli jsme navázat na velmi povedené ročníky pořádané Sokolem Příkrý, ale opět se ukázalo, že dělat závody v lokalitě, kde ´nejsme doma´ je velmi obtížné," řekl za původně pořádající Enduroklub Semily Jaroslav Bachman. „Ani pokusy o přesun někam jinam, se nepodařilo zrealizovat. Všem se omlouváme," dodal.

ZBÝVAJÍCÍ ZÁVODY

30.-31.8. Jilemnice

20.9. Vysoké nad Jizerou

(ms, jp)