Druhou velkou akcí byly sobotní přebory Libereckého kraje v kategorii dorostu a juniorů, ze kterých se do Českého ráje stěhovalo osm cenných kovů.

JAKUB ŠAFÁŘ NA BEDNU V OSOBNÍM REKORDU

Jakub Šafář se v průběhu prvních čtyř disciplín držel na slušném 4. a 5. místě. Po celý víceboj předváděl výborné výkony a vylepšil si tři osobní rekordy. Zářil v běhu na 60 metrů, v hodu kriketovým míčkem a na závěrečné disciplíně 800 metrů. Právě do závěrečné disciplíny Jakub nastupoval na průběžném čtvrtém místě. Po velké motivaci a odhodlání se mu podařilo vynikajícím během dostat se ve finále až na stříbrnou příčku. To navíc v novém osobním rekordu 2478 bodů z víceboje mladšího žactva.

Republikového šampionátu se dále zúčastnili mladší žákyně Amélie Hobelantová (12. místo) a Tereza Gaubmanová (nedokončila kvůli zranění), společně s nimi pak starší žák Cyril Žerava (16.) a dorostenka Dominika Roztočilová (17. místo).

MILAN HOŠEK PŘIVEZL TŘI CENNÉ KOVY

V Jičíně se na krajských přeborech dorostenců a juniorů předvedla malá, avšak úspěšná výprava z Turnova. Nejúspěšnějším sběratelem medailí byl junior Milan Hošek, jenž získal dvě zlata v kouli a hodu diskem, navíc přidal stříbro z hodu kladivem. Dalším titulem přeborníka kraje se mohou pro tento rok pyšnit v dorostenecké kategorii Jan Bílý, který ovládl běh na 400 metrů a Marie Hanzlová, jež zvítězila v hodu kladivem.

Vicemistrem republiky v oštěpu juniorů se stal Marek Formánek, stříbrnou medaili získala také Adéla Zikmundová v dálce, ke které přidala bronzovou medaili z běhu na 200 metrů.