Běžec na lyžích DUŠAN KOŽÍŠEK nevzdává boj o olympijskou nominaci. I když vyhlídky bůhví jaké nejsou. Český svaz má aktuálně k dispozici osm míst a zatím nominoval pět mužů a tři ženy. Kožíšek mezi nimi není. Na nadcházející olympijské hry do Soči ho posune jen bravurní výsledek na víkendovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě a také rozšíření české kvóty na devět, s nímž lyžaři tak trochu počítají. Dostane šanci další pojizerský rodák?

Domácí publikum vás dokáže vyburcovat?
Ano. Doma se mi vždycky povedlo udělat dobrý výsledek. Ve sprintu se mi dařilo postoupit.

Stejný cíl budete mít i o víkendu, že?
Je to tak. Pak už děj se vůle boží. Věřím, že si s tím poradím. Teď na Slavic Cupu jsem se cítil dobře a hravě jsem si s konkurencí poradil. Zvítězil jsem o třídu, ne-li o dvě.

Trať v Novém Městě dobře znáte. Je na ní nějaká záludnost?
Organizátoři ji oproti jiným letům prodloužili, je tam docela náročný kopec za tunelem. Naštěstí následuje i docela dlouhý sjezd, člověk si může trošku odpočinout.

Je pro vás olympiáda zvláštní motivací?
V této situaci spíš zatížení, než že by to byla motivace.

Nelitujete podzimní operace mandlí, která vás vyřadila z tréninku?
Bylo to nutné zlo, jinou volbu jsem neměl. Dal jsem na doporučení lékařů. Bylo nutné ji podstoupit hned, nemoci by se jinak mohly vracet. Nechtěl jsem riskovat, že by mě něco takového potkalo přímo před olympiádou. Nakonec mě to možná tu olympiádu bude stát. Nedá se ale nic dělat, bylo to pro mé zdraví.