Pod Krkonošemi se od 18 hodin představí MBK Ružomberok, který se taktéž připravuje na vrchol sezony. S čím na východ Čech přední slovenský klub přijel, to prozradil generální manažer MBK STANISLAV ONUŠKA, který je nejvyšším představitelem klubu, společně s prezidentem klubu a viceprimátorem města Stanislavem Bellou

Proč jste se rozhodli pro přípravné zápasy v Trutnově a Hradci Králové?
V naší soutěži je momentálně dlouhá přestávka a my se potřebujeme dobře připravit na semifinálové boje play off, kde nás čekají Piešťany. Dalším důvodem byly i velice dobré vztahy s východočeskými kluby, především ale fakt, že jak Trutnov, tak i Hradec Králové mají vysokou sportovní kvalitu.

Co si od těchto utkání slibujete?
V obou případech očekáváme vyrovnané zápasy, které prověří nejen náš útok, ale také obranu. Osobně čekám v obou duelech agresivní basketbal. Výsledky ale nebudou až tak podstatné.

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony a jaké jsou současné ambice klubu?
Dosáhli jsme velmi pěkných výsledků ve FIBA Cupu, když se nám podařilo postoupit až do semifinále. Tam jsme vypadli s jedním z horkých kandidátů na vítězství Kurskem. Ve Středoevropské lize MEL zůstala na našem štítě euroligová družstva Záhřebu i Šoproně. V domácí soutěži je naším cílem nastoupit ve slovenském finále.

Nakolik náročné pro vás bylo působení v Eurocupu FIBA?
Vzhledem k našemu úzkému kádru pro nás letos bylo působení v Eurocupu extrémně náročné. Když si vezmeme, že jsme na konci roku (od října do prosince) během tří měsíců odehráli v minulé sezoně 19 utkání, tak letos jich bylo dokonce třicet! Náročné to bylo v cestování, tréninku, ale i z pohledu regenerace.

Jak jste se těšili do Trutnova?
Do Trutnova samozřejmě velice. Vždyť máme v klubu množství osobních dlouhodobých kontaktů. Je to klub, s nímž udržujeme pravidelnou spolupráci. Máme rádi tamní přející a férové prostředí, ale ani našim kamarádům ve vzájemném utkání nic nedarujeme (usmívá se).

(br, to)