Bude chtít navázat na 98. místo z finského podniku Jukola, kde v roce 2008 uspěl Turnov mezi 1350 zúčastněnými oddíly, nebo na 65. místo z roku 2010, které si přivezl ze Švédska. Tehdy se orientační běžci z Českého ráje zúčastnili tzv. „25manna" jako vůbec historicky první vyslanci z České republiky. Nyní na nominované čeká úplný vrchol štafetového zápolení.

„Jestliže se říká, že Jukola je závod největší, 25manna nejzábavnější, tak Tiomila je bezesporu nejdrsnější. Brzký jarní termín zaručuje ve Skandinávii přetěžké podmínky. Všudypřítomné bažiny jsou přeplněné vodou a teploty v průběhu mužského startu atakují bod mrazu," popsal Daniel Wolf z OOB Turnov atmosféru, se kterou se běžci budou muset vyrovnat, a dodává: „V konkurenci profesionálních týmů je naším cílem umístění v elitní stovce."

Pojizerský oddíl vysílá do boje tým jak mužský, tak ženský. A právě běžkyně se představí jako první už dnes odpoledne. Porci pěti úseků si postupně rozdělí Lucie Krafková, Markéta Poloprutská, Tereza Uhlíková, Iva Rufferová a Michaela Gomzyk-Omová.

Na muže čeká úseků rovnou deset. Dohromady se o tuto porci podělí takřka 130 kilometrů napříč hlubokými severskými lesy. Obtížnost navíc graduje i tím, že se startuje v sobotu večer ve 22 hodin a končí v průběhu nedělního dopoledne, takže zhruba polovina běžců absolvuje trať za tmy. V turnovských barvách se představí Daniel Wolf, Vít Zakouřil, Petr Fodor, Martin Baier, Martin Váňa, Jindřich Kořínek, Patrik Horák, Ondřej Holas, Martin Vlček a Pavel Hradec.