Zase ne! Druholigovým florbalistům Rtyně prostě letos není přáno. Odehráli již 18 utkání, ale s rukama nahoře neodcházeli ani jednou. Zato Trutnovským se o patro níž daří, a pokud vyjde i sezonní finiš, mohl by se zdejší klub dočkat i postupového umístění. Zatím je však v tabulce šestý.

II. LIGA

FBC Štíři České Budějovice - FBC Orel Rtyně v. P. 13:4 (5:1, 5:2, 3:1).

Fakta branky a asistence hostů: 11. Hynek (Kašpar), 23. Dub (Krýsl), 28. Havlíček (Téra), 52. Krýsl (Václav). Rozhodčí: Paletář, Vraspír. Bez vyloučení. Střely na branku: 47:26. Diváci: 81.

FBC Orel: Kočí Kašpar, Téra, Hynek, Dub, Čížek, Krýsl, Havlíček, Václav.

Pokud chtěli hosté na jihu Čech pomýšlet na nějaký dobrý výsledek, potřebovali zvládnout hlavně začátek náročného zápasu. Jenže již ve druhé minutě inkasoval gólman Kočí dva góly a do konce úvodní části stihli domácí přidat další tři trefy.

I ve zbytku duelu byl pátý celek tabulky jasně lepším týmem, což dokumentuje i poměr střel obou družstev. Nakonec Orli inkasovali vůbec největší příděl v sezoně a mohli se soustředit na druhý víkendový souboj.

1. FbK Tábor - FBC Orel Rtyně v P. 2:1 (0:1, 0:0, 2:0).

Fakta branky a asistence: 51. Drtina (Mareš), 57. Svoboda (Wagner) 3. Krýsl (Václav). Rozhodčí: Paletář, Vraspír. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 37:35. Diváci: 46.

FBC Orel: Hepnar Kašpar, Téra, Hynek, Dub, Kočí, Čížek, Krýsl, Havlíček, Václav.

Nedělní střetnutí bylo oproti tomu předchozímu zcela odlišné. Východočeši, jako by si vzali ponaučení a od začátku předváděli mnohem důslednější výkon v defenzivní činnosti. Navíc se hned v čase 2:19 dočkali příjemného bonusu. To když po nahrávce Václava otevřel skóre utkání Krýsl 0:1.

Orli se mohli opřít o výborného Hepnara v brance a čisté konto drželi až do 51. minuty. V té ale domácí srovnali Drtinou a k premiérovému vítězství měli hosté zase trochu dál. Pouhých 195 vteřin před závěrečnou sirénou navíc tři body pro Tábor vystřelil Svoboda a na dlouhou cestu domů se jediný podkrkonošský tým v soutěži vydal opět se sklopenými hlavami.

III. LIGA

Trutnovští muži odehráli o víkendu další dva důležité zápasy v boji o přední příčky třetí florbalové ligy, které by letos zajišťovaly postup do vyšší soutěže.

Orel Přelouč - FBC Trutnov (DTJ) 2:2 (1:0, 1:1, 0:1).

Fakta branky a asistence: 3. Horák (Sedláček), 24. Ledecký (Pleskot) - 16. Matěják (Šubr), 39. Šauer (Krsek). Vyloučení: 3:4.

K dalšímu turnaji vyrazili Trutnovští do Rokytnice v Orlických horách, kde je čekaly rozdílní soupeři. Úvodním duelem byl souboj s lépe postavenou Přeloučí. Ta se ujala brzy vedení, ale Matěják stihl na začátku druhé patnáctiminutovky srovnat.

Východočeši stihli na další gól soupeře znovu odpovědět Šauerem, a tak skončilo utkání zaslouženou remízou.

FBC Trutnov (DTJ) - Fbk Orlicko Třebovsko 4:2 (1:0,2:1,1:1)

Fakta branky a asistence: 8. D. Dohnal (Šubr), 17. D. Dohnal (Šubr), 23. Šubr (Nguyen), 32. Šubr (Matěják) 17. Mikeš (Chaloupka), 42. Petráž (Špatěnka). Vyloučení: 1:3.

Druhý víkendový soupeř Trutnova uzavíral před turnajem třetiligovou tabulku, a tak byl FBC jasným favoritem. Svoji úlohu splnil především díky výkonu Šubra, jenž si v utkání připsal dvě branky a stejný počet asistencí. Podílel se tak na všech čtyřech trefách svého celku.

Sestava FBC Trutnov (DTJ) v turnaji: Kudrnáč, Langer - M. Dohnal, Matěják, Votoček, Bydžovský, P. Tomeš - D. Dohnal, Šubr, Nguyen, Pradáč, Krsek, Šauer, Košňar

Trutnov si v tomto turnaji připsal čtyři cenné body a posunul se na 6. místo v soutěži. Nadále je však o co hrát, tabulka v letošním ročníku je totiž velmi zajímavá. FBC čeká ještě šest utkání, v nichž se ukáže, jak nakonec celá sezona dopadne.

HOSTINSKÁ LIGA

Amatérská soutěž hraná ve sportovní hale v Hostinném nabídla třetí duely čtvrtfinále. Ve dvou se již mohlo rozhodnout o postupujícím.

Vítěz základní části, tým Florbalmania.cz, nenechal nikoho na pochybách a i ve třetím duelu série porazil trutnovské Draky, čímž si v nejkratším možném čase zajistil postup. Radovat se již mohlo i družstvo FBT Bad boys, jeho soupeř 1. FBK Kobra ale první mečbol odvrátil a snížil stav na 1:2. Zbylé dvě série byly po dvou kolech vyrovnané. Proti FBT Trutnov se do výhody dostali obhájci trofeje z Rudníku, Dolní Branná zase vývoj na 2:1 otočila proti Good mood.