Dle prvotních informací ze zasvěcených kruhů by měl celý podnik proběhnout ve dnech 4. 5. července 2014 (tedy týden před Rally Bohemia) v časovém limitu 24 hodin. To logicky nabízí začátek prezentací a seznamovacích jízd na páteční večer. Stihnout by se mělo také představení posádek, které je zejména v Krkonoších velmi oblíbené.

Sobotní ráno se ponese v duchu administrativních a technických přejímek, zároveň budou pokračovat seznamovací jízdy. Okolo poledního by se posádky mohly vydat na tratě rychlostních zkoušek tak, aby stihly dorazit do cíle ve stanoveném limitu.

Představy se formují také v případě tratí RZ. „Mělo by se jednat o tři zkoušky v délce asi sedmi kilometrů a v duchu krkonošské tradice by měly být technicky náročné a zajímavé," říká Vladimír Hlavatý, první ředitel závodu a zástupce ředitele pro bezpečnost.

Stejně jako v loňském roce se počítá s úseky v okolí Vrchlabí, které by znovu mělo být centrem všeho dění. Konkrétní umístění ředitelství, servisu a dalšího zázemí sice prozatím pevně stanoveno není, cílem organizátorů je však nabídnout všem zúčastněným co největší pohodlí.

Momentálně probíhají jednání s partnery a obcemi. Předpokládá se, že o konečné podobě soutěže se rozhodne během následujících dvou měsíců.

(hla, to)