Po první polovině letošní sezony se jí podařilo totéž v české lize. Ba co víc, rok 2014 SAMANTHA OSTARELLOVÁ zakončila podle statistik České basketbalové federace jako nejužitečnější hráčka ŽBL!

„Wow! To je pro mě šok," reagovala udiveně americká podkošová akvizice trutnovské Kary. „Ráda bych se udržela ve formě i v další části sezony. Chci teď ale hlavně pokračovat v tom, abych byla co nejvíce platná pro svůj tým. To je pro mě nejvíc důležité," zdůraznila velká bojovnice, která si zakládá na pečlivé přípravě před jednotlivými duely a sledováním hry soupeřů.

Dnes vás čeká první zápas v roce 2015, jak se na něj těšíte?
Jsem hodně natěšená na naše první vystoupení v novém roce. Na to, že znovu vyrážíme na hřiště s týmem.

Večerní střetnutí s Rüconem Spišská Nová Ves (18.30) bude rovněž premiérové domácí ve Středoevropské lize. Co udělat pro to, aby bylo úspěšné?
Stejně jako v každém dalším duelu, je i tady základem dobrá příprava. Musíme na to jít s tím, že budeme předvádět basket, který je nám vlastní. Tedy být efektivní v útoku a hrát agresivně v obraně.

Jak se cítíte na domácí palubovce v Trutnově, kde chodí nejvíce diváků v české lize a hodně fandí?
Musím říct, že skvěle. Domácí hřiště je pro nás velkou výhodou, protože máme věrné fanoušky a ti jsou fantastičtí. Cítím se opravdu dobře, že mohu být součástí týmu s tak velkou a hlasitou podporou diváků. Ale není to pouze doma. I při zápasech venku jsou fanoušci s námi. Mají pro nás důležitou roli, dodávají energii celému týmu. Chtěli bychom jim za jejich přízeň poděkovat. A to, že se hraje lépe před plnou halou než tam, kde je prázdno, je přeci jasné.

A jak na vás zapůsobila podkrkonošská metropole Trutnov?
Cítím se v Trutnově velice dobře. A to jak v týmu, tak v celém klubu. Hrajeme tady rádi. Město je úžasné, má svoji atmosféru. Je sice menší, ale to právě miluji!

Vedle dobrých basketbalových výkonů jste při studiích v USA zazářila také při skoku do výšky, kde jste školní přebornicí. Co takhle vyzkoušet tradiční výškařský mítink Úpická laťka?
Proč ne? Moc ráda bych se této akce zúčastnila. Pokud to samozřejmě bude možné termínově. Skok do výšky mě hodně baví, patří mi několik rekordů v Jižní Dakotě. Můj nejlepší výkon je 185 cm.

(br, to)