Švédsko - Česká republika 72:63 (24:14, 35:27, 44:44)

Vstup do pondělního utkání vyšel lépe Švédsku. České basketbalistky hrozivou ztrátu z první čtvrtiny postupně stahovaly až na remízových 44:44 před poslední desetiminutovkou. Výrazně se na tom podílela Klára Pochobradská, která střílela s vysokou úspěšností (75% z pole) a stala se nejlepší českou střelkyní.

V závěrečné periodě ale měly výrazně navrch opět soupeřky. Češky tak skončily šesté a o tři příčky vylepšily devátou pozici z roku 2011 z čínského Shenzenu.

„Měli jsme špatný začátek zápasu, ztráty a nedůslednost v obraně a na doskoku znamenaly desetibodovou ztrátu po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině jsme manko stahovali, ale limitovaly nás neproměněné jednoduché situace. Ve druhém poločase jsme výbornou obranou a lepším protiútokem a dobrými pozicemi dokázali výsledek srovnat. Ještě pět minut před koncem jsme vedli, ale poslední pětiminutovku jsme bohužel prohráli 11:21. Nechyběla nám bojovnost, ale lehkost a přesnost, srážely nás neproměněné situace. I přes porážku v závěrečném utkání můžeme být s celkovým výsledkem i výkony týmu na Světové univerziádě spokojeni," řekl k závěrečnému vystoupení hlavní trenér českého univerzitního týmu Petr Treml.

Z trutnovských hráček v utkání odehrála Andrea Ovsíková 22 minut a zaznamenala 6 bodů, Andrea Vacková 6 minut a 1 bod. Petra Záplatová, která po sezoně Trutnov opustila a zamířila do VŠ Praha, přispěla třemi body.

Fakta body ČR: Pochobradská 16, Hanušová 14, Rosenbaumová 8, Elhotová 7, Ovsíková 6, Záplatová, Bartáková a Stará po 3, Švrdlíková 2, Vacková 1. Rozhodčí: Michajlov (Rusko), Pediev (Ukrajina), Arisawa (Japonsko). Fauly: 13:19, TH: 20/15 13/8, trojky: 5:7.