Také druhý závod šestidílného národního seriálu dálkových běhů SkiTour musel být zrušen. Po odvolání věhlasné Jizerské padesátky byly v pondělí odpoledne definitivně ukončeny také práce na padesátce Jilemnické. Důvod je shodný také v horách se akutně potýkají s nedostatkem sněhové pokrývky. Není ho dost ani v Jilemnici, ani na náhradních tratích na Benecku a Horních Mísečkách.

„Zhruba kilometr je zcela nesjízdný a na ostatních úsecích je sněhu málo. Přesto pořadatelství úplně nevzdáváme a pouze přesouváme. Náhradním termínem je víkend 8. 9. března," řekl Krkonošskému deníku Stanislav Henych, předseda pořádajícího oddílu ČKS SKI Jilemnice. „Pokrývka někde sice je, ale jedná se spíše o led. Nejde tedy upravit tratě, vyříznout stopu. Spoléhali jsme se na víkendovou předpověď, která sníh slibovala, ale tratě jsou jen pocukrované. Takže nebyla jiná možnost," dodává jeho oddílový pořadatelský kolega Petr Svoboda.

Přesto zhruba 250 v předstihu přihlášených závodníků smutnit úplně nemusí. Jilemnická padesátka totiž na rozdíl od Jizerské zrušena nebyla. Organizátoři našli v nabitém kalendáři nový termín. Přihlášky a startovné tak zůstává v platnosti. Noví zájemci se navíc dál mohou hlásit za základní cenovou výši.

„Já věřím, že by se v březnu mohlo navíc závodit dole v Jilemnici. Pořádáme tu předtím Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, na začátku března krajské přebory a bylo by pěkné, kdyby se tři víkendy po sobě v Jilemnici dalo lyžovat," neztrácí optimistické rozpoložení předseda jilemnického klubu Henych. „Sám jsem ale nevěřil, že by takhle dlouho nemělo napadnout."

O víkendu se v nejvyšších horách republiky ale běhat na lyžích přece jen bude. Na Horní Mísečky byl totiž z Božího Daru přeložen Český pohár dorostu a dospělých. V sobotu se zde běžci popasují v klání s intervalovým startem volnou technikou, o den později pak na zúčastněné čekají stíhací závody.