Znovu po roce si sportovní nadšenci nejen z Trutnova a širokého okolí budou moci zaběhnout oblíbený půlmaraton. Ten bude hostit trutnovský lesopark a jelikož půjde o jubilejní 10. ročník, sluší se při této příležitosti oznámit nový název akce, jímž bude Hitachi Energy Trutnovská 20.

Přítomnost Terezy Voborníkové a Michala Krčmáře potěšila více jak tři stovky zúčastněných při slavnostním otevření víceúčelového hřiště v Dolní Kalné.
Trestné kolo pro Voborníkovou, Krčmář umí couvat. Hřiště v Dolní Kalné otevřeno

„Rozhodli jsme se tak učinit vzhledem k charakteru a délce závodu. To však není jediná novinka, kterou jsme si pro závodníky přichystali. S ohledem na to, že se uvidíme již podesáté, připravujeme speciální upomínkové ceny a trofeje s odkazem na lesopark,“ vzkázali svým tradičním i novým účastníkům organizátoři letošního ročníku.

Startovné
Dětské kategorie online 30 korun, na místě 50 korun
Závod na 5 kilometrů online 200 korun, na místě 300 korun
Závod na 10 kilometrů online 300 korun, na místě 400 korun
Závod na 20 kilometrů online 450 korun, na místě 550 korun
Štafety (4x5 km) online 800 korun, na místě 1200 korun

Dějištěm letošního ročníku, jak už bylo prozrazeno, bude trutnovský lesopark. Hlavní dvacetikilometrová trať se poběží na pětikilometrových okruzích se startem, cílem a dvěma občerstvovacími stanicemi v areálu Paradráhy.

Pokud běžci preferují spíše kratší vzdálenosti, zúčastnit se mohou závodů na pět či deset kilometrů. A co víc. Ti, kteří rádi budují týmového ducha, si zase mohou vyzkoušet závod štafet. Při Hitachi Energy Trutnovské 20 se navíc myslí i na děti. Pro ty je připraven nejen závodní program se spoustou odměn v cíli, ale také bohatý doprovodný program. Kdo tedy chce zažít prima den, bude v sobotu v Trutnově vítán. Přihlašování do závodu je stále k dispozici na webu www.trutnovska20.cz a hlásit se lze do dne závodu. Pořadatelem závodu je Kasper - Swix Team ve spolupráci s HITACHI ENERGY.

Atletická extraliga v Plzni, s č. 127 Vojtěch Hájek (Hradec Králové).
Kuriozita. Východočeská atletická „remíza“ po dvou extraligových mítincích