Mezi nimi byl i šestnáctiletý Vrchlabák Daniel Paulíček, který v Krkonoších vystupoval jako lídr série. Tuto pozici však v domácím snowparku neuhájil, když před sebe pustil Petra Horáka.

Ten si ve Špindlu dojel pro zlato, následovaný konkurencí z ciziny. Henri Laakkonen z Finska držel s Horákem krok, ovšem nakonec se musel spokojit se stříbrem. Bronz si odváží do Norska Rudi Oesterhus. Italský talent a favorit závodu Marco Grigis se musel spokojit se čtvrtým místem. Paulíček obsadil až pátou příčku a v pořadí O2 Rookie Cupu tak klesl na druhé místo.

Vrchlabský snowboardista se však stejně jako vítěz Petr Horák i celkově třetí Martin Mikyska může těšit na to, že si zdarma pojede trénovat na O2 Rookie Camp v italském Val Senales, kde bude spolupracovat s profesionálními dospělými ridery.

Do Val Senales vyrazí zdarma také vítězka v kategorii Rookie Woman Kateřina Vojáčková. Pro vítězství si původně „šla“ Diana Augustinová, ovšem smolný pád zapříčinil, že nestartovala v závodech na Číhalce a přišla o potřebné body. Augustinová ve Špindlu skončila jako nejlepší česká naděje na třetím msítě. Z účasti na O2 Rookie Campu se může těšit i vítěz dětské kategorie (groms) Jakub Král.

V disciplíně www.Skateshop.cz Best Trick, kde jezdci předvádí to nejlepší ze svého repertoáru, zvítězil trikem BS 7 Marco Grigis z Itálie. V kategorii dívek skočila BS Rodeo Slovenka Klaudia, čímž si získala vítězství.

V celé sérii O2 Rookie Cup si jezdci dojeli pro prizemoney ve výši 50 tisíc korun. „Nejde však o klasické prizemoney v tomto slova smyslu. Jde nám o rozvoj dětských riderů, a proto nám vítězové musí doložit stvrzenkou, že peníze využili ve svém tréninkovém programu,“ podotkl pořadatel závodů Jarda Boček z Asociace českého snowboardingu. Kromě toho získali rideři také věcné ceny.