Máte za sebou první zápas série a především jeho první poločas ukázal, že je na čem stavět, viďte?
První poločas byl opravdu dobrý. Mrzelo nás ale, že jsme nezachytily úplný začátek (Kara prohrávala 8:0 – pozn. aut.). Ač jsme byly upozorňované, že Brno má úvody dobré, utekly nám. Ztrátu jsme vymazat dokázaly, ale projevilo se to na konci utkání.

V průběhu druhé půle jste se soupeřkám nepřiblížily na menší rozdíl. Bylo to tak, že si Imos vítězství pohlídal?
My jsme to stáhly maximálně na osm bodů, víc to nešlo. Je to škoda. Dělaly jsme chyby, kterých Brno využilo, ale myslím si, že jsme vůbec nehrály špatně.

Série se hraje na tři vítězná utkání, takže rozhodnuto není nic. Ukázal vám ale zápas cestu, kterou byste se měly dát?
My jsme si hlavně dokázaly, že se s nimi hrát dá. Musíme se ale vyvarovat okamžiků, v nichž jsme schopné udělat i více chyb za sebou. Jedině tak může hrát i s takovým soupeřem vyrovnanou partii. Určitě to bereme tak, že ještě nic není ztracené.

Sezona je dlouhá. Myslíte, že právě v této její fázi jste v takové formě, aby série nekončila po třetím duelu?
Připraveny jsme dobře. S takovým soupeřem je ale k úspěchu potřeba i trocha štěstí. V domácím zápase si ale budeme věřit a já doufám, že úterní duel společně zvládneme.

Vedle štěstíčka budete potřebovat i své fanoušky. Na co byste je ráda pozvala?
Naši příznivci nám jsou neustále věrní a za to jim hrozně moc děkujeme. My uděláme v úterý vše pro to, abychom jim podporu oplatily svým výkonem na hřišti. Věřím, že bude k vidění pěkný basketbal a diváci nás přijdou podpořit ve velkém počtu.

Na kterou hráčku si budete muset dávat největší pozor?
Nespecifikovala bych to na jednu hráčku. Brno má silný kádr a pokaždé může zazářit někdo jiný. Musíme to pojmout týmově a bránit i útočit kolektivně.

„Trutnov hrál velmi dobře," chválil Bobrovský

Úvodní duel čtvrtfinálové série play off Ženské basketbalové ligy za sebou mají hráčky Kary Trutnov. Na palubovce brněnského Imosu podlehly svěřenkyně kouče Jozefa Rešetára favorizovanému soupeři rozdílem jedenácti bodů.

Čtvrtfinále ŽBL

Imos Brno – Kara Trutnov 79:68 (18:19, 46:35, 61:45)

Zápas v Brně se divákům musel líbit. Hostující kolektiv favorita potrápil a několikrát v utkání dokonce vedl. V rozhodujících momentech ale účastník Euroligy ukázal sílu a po zásluze dovedl bitvu do vítězného konce. „Dělal nám problém jejich útočný doskok," našel jeden z atributů sobotní porážky trenér Východočešek Jozef Rešetár.

„My jsme měli dobrý vstup do zápasu, který ale srazily naše výpadky. Až zlepšená obrana v druhé desetiminutovce vedla k našemu náskoku. Ten jsme už udrželi, ale opět jsme neměli možnost střídat více hráček. Trutnov hrál velmi dobře, dařila se jim zejména v první desítce střelba a bojovali," hodnotil utkání trenér Jan Bobrovský.

„Byl to těžký zápas, protože Trutnov je tým, který zápas nevzdává, i když prohrává. Na začátku se to potvrdilo – nedal koš, ale nevzdal se. Poté, co soupeřkám střely začaly padat, tak šlo o fyzicky náročný zápas, jak co se týká běhání, tak soubojů pod košem," řekla nejlepší hráčka utkání Alena Hanušová. „Zápas v Trutnově bude určitě ještě těžší, doma se jim daří střelecky, hlavně za tři body. Doma se určitě pokusí, aby stav série vyrovnaly. Je jen na nás, abychom jim tu příležitost nedaly," dodala s 22 body nejlepší střelkyně.

Trutnovská parta ani po úvodním nezdaru nehází flintu do žita. Za správný konec vzal porážku i sám trenér Rešetár, jenž po utkání neznačil, že i přes porážku jeho tým nepropadl. „Věřím, že když se v domácím prostředí vyvarujeme těch pár chyb, které jsme udělali a zlepšíme doskok, Brno v play off ještě potrápíme. Je na čem stavět," řekl po utkání trutnovský kouč.