Spojení hor a cyklistů je hlavním motivem třídílného projektu Bike Tour Krkonoše. Seriál startuje už zítra a účastníci budou v horském středisku bojovat o body do Českého poháru i mistrovské dresy.

RYCHLE NA PRAŽSKOU

Bike víkend otevře zajímavá novinka, po dvaceti letech se uskuteční na trase k Pražské boudě mistrovství České republiky v závodě do vrchu. Shodou okolností před dvaceti lety se šampionem stal hlavní pořadatel Bike Tour Krkonoše, Jan Slavíček. „Titul se obhajovat určitě nechystám, ale jsem zvědavý, komu dres předám," podotkl.

Závod si může vyzkoušet úplně každý, třeba v kategoriích expert a masters, nebo i na elektrokole. „Mysleli jsme taky na tuhle stále se rozrůstající skupinu, porovnání časů s výsledky elitních jezdců na kolech klasických může být docela zajímavé. A kdo elektrokolo nemá, může si ho tady půjčit," doplnil Jan Slavíček.

Sobotní odpoledne pak bude u dolní stanice Javoru patřit atraktivním sprintům, od mládežnických kategorií až po elitu.

Vrcholem víkendu je nedělní závod v cross country zařazený do druhé kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie. „Určitě pojedou první tři závodníci průběžného pořadí českého poháru, Jan Škarnitzl, Jan Nesvadba i Tomáš Paprstka. Mluvil jsem i s Jaroslavem Kulhavým, ten se bude rozhodovat až na poslední chvíli. Pokud mu to aktuálně zapadne do přípravy, přijede," informoval Jan Slavíček.

NA SILNICI A VE TŘECH

Projekt Bike Tour Krkonoše bude pokračovat už za tři týdny, kdy se pojede silniční Krakonošův cyklomaraton. Se startem a cílem v Trutnově mohou zájemci všeho věku i výkonnosti vyrazit na trasy dlouhé 140 a 93 kilometrů a zdolat převýšení 2606 resp. 1403 metrů.

Seriál skončí 24. září jubilejní, desátou Žacléřskou 70 MTB tříčlenný družstev.