Během prvního březnového víkendu se v disciplínách slalom a obří slalom o cenné trofeje utká více než 200 závodníků z celého světa. „Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezonách,“ vzkázala Deníku za hlavního organizátora Iva Kárníková.

Zatím všechny letošní souboje Nové Paky s Jabloncem nad Nisou byly hodně vyrovnané.
Hronovský ohňostroj odpálil v čase 59:46 Nazarov. Bruslaři už jdou před Jablonec

Světový pohár v Peci pod Sněžkou má svoji bohatou historii. Na území ČR se bude konat již 16. ročník a většinu z uspořádaných akcí, od roku 2008 hostila právě Pec. A právě zimní středisko SkiResort Černá hora – Pec a jeho vedení jsou zárukou spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí i ostatního technického servisu, neodmyslitelná spolupráce s organizátory pro výslednou vysokou úroveň poháru. Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovku Javor sjíždějí závodníci opravdu z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci za tradičně silných lyžařských velmocí jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, USA, Austrálie, ale i Ruska a Kazachstánu.

„Na základě hygienických opatření i nařízení jednotlivých vlád zatím nejsme schopni stoprocentně potvrdit námi předpokládanou účast, ale přání je otcem myšlenky,“ dodává Kárníková.

Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák. Bohužel jeho účastí, ročník narození 1925, si v letošních závodech nejsou organizátoři úplně jisti.

S kým ale mohou určitě počítat, to je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z nejúspěšnějších českých reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů.

Nezapomenutelné závody ve Špindlerově Mlýně prožila Slovenka Petra Vlhová.
Splněný sen. Do Špindlu se už za tři roky vrátí Světový pohár alpských lyžařek

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní večer s vyhlášením výsledků spojený s rautem, který se již pravidelně koná v hotelu Horizont.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje s poděkováním Iva Kárníková za společnost SJ SKI.

Přípravy jsou v plném proudu, sněžit bude, závody se blíží, a tak pořadatelé srdečně zvou všechny závodníky a milovníky alpského lyžování.