Basketbalistky obhájily v nejvyšší soutěži třetí místo, dorostenky skončily druhé a to jsou pouze dva důvody z mnoha, kvůli kterým je šéftrenér sportovních tříd a sekretář klubu PETR KAPITULČIN s průběhem skončené sezony spokojený.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?
Nelze použít jiného příměru, než že tento ročník byl doslova skvělý. Podařilo se nám splnit veškeré cíle a mnohokrát je i překonat. Vedle obhajoby bronzu v nejvyšší ženské soutěži je tu stříbrná medaile starších dorostenek, udržení extraligy mladších dorostenek i první ligy žen, velmi dobré výsledky dalších mládežnických týmů a v neposlední řadě i udržení druhé nejvyšší mužské soutěže. Z hlediska klubu to byl velice povedený rok a trutnovský basketbal prokázal svou příslušnost mezi republikovou elitou.

Kdo Vám udělal tento rok největší radost?
Tak pokud budu mluvit za klub jako takový, tak největším úspěchem z hlediska mládeže je samozřejmě stříbrná medaile starších dorostenek, kde se prokázala velmi dobrá práce Zdeňka Sýkory a také předchozích trenérů, zejména manželů Stiehlových. Samozřejmě je také nutno pochválit hráčky, které si tuto poctu poctivě vybojovaly. Osobně mě pak velice potěšil tým mladších dorostenek, který byl před sezonou odepisován k sestupu, ovšem i přes problémy se zraněními a velice úzkým kádrem dokázal extraligu udržet. Hrát nejvyšší dorostenecké soutěže, udržovat si kvalitu a také kontinuitu u mládeže v tak malém městě, jako je Trutnov, je obdivuhodné. Jen závidět nám mohou velkoměsta jako Ostrava, Olomouc, Liberec, České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín a mnohá další, v České republice jsou srovnatelné v tomto ohledu snad jen Strakonice.

Jak se dařilo vašim dalším mládežnickým týmům?
Z hlediska dívčí složky jsme hrály ještě oblastní přebor kadetek, který se nám podařilo vyhrát, oblastní přebor starších minižákyň, které skončily v oblastním přeboru druhé a kvalifikovaly se i na turnaj o postup na mistrovství České republiky. Čtvrté místo ve skupině Sever pak obsadily ve smíšeném oblastním přeboru mladší minižačky, pro které to byla první soutěžní sezona. U těchto týmů je potřeba poděkovat zejména trenérům těchto celků, kteří věnují děvčatům svůj volný čas a často jsou za svůj přínos nedoceněni. Jmenovitě jde letos o Petra Skokana, Jana Jahelku, Pavlu Kuřitkovou, Kamilu Brádlovou, Michaelu Pávovou a Evu Bischofovou. Potěšitelný je vývoj i u chlapecké složky, kde po delší době chceme v příštím roce obsadit téměř všechny dorostenecké a žákovské kategorie.

Pomalu jste nastínil vývoj příštího roku, jaké soutěže tedy bude klub hrát a jaké jsou ambice jednotlivých týmů?
Vedle A týmu žen, který by měl opět bojovat v evropském poháru (opět jako jediný z českých klubů) a také v nejvyšší ženské soutěži, bude ve druhé nejvyšší soutěži hrát rezerva, která je sestavená z mladých perspektivních hráček. Cílem tohoto celku bude udržení v soutěži a herní praxe mezi dospělými. Starší dorostenky budou v extralize bojovat o play-off a při troše štěstí by mohly třeba znovu bojovat i o účast na mistrovství republiky. Mladší dorost bude hrát také nejvyšší soutěž, po odchodu většiny opor do staršího dorostu však čeká tým těžký boj o záchranu. Převážná část kádru má s touto soutěží minimální, nebo dokonce vůbec žádné zkušenosti. Republikovou soutěž bychom rádi hráli i v kategorii mladších žákyň, tým Pavly Kuřitkové a Jana Jahelky se o postup do této soutěže bude pokoušet v zářijové kvalifikaci. Ostatní týmy (starší žákyně, mladší minižačky) budou nastupovat v oblastním přeboru, stejně jako veškeré mládežnické celky chlapců. Muže i v příštím roce uvidíme v 1.lize.