Trenére, jak jste viděl sobotní zápas? Určitě hodně mrzí výsledek duelu, který jste měli tak dobře rozehraný.
Osobně to až takhle neřeším, krátce po zápase mě to samozřejmě hodně mrzelo, zvlášť když jsme byli vítězství tak blízko a náskok byl poměrně dost vysoký. Já mám spíš radost z toho, že jsme ukázali, jaký basket dokážeme hrát a že umíme hrát disciplinovaně. Právě to nám v posledních utkáních scházelo. Holky hrály srdcem. Je to skvělý návod pro další průběh sezony. Pokud bude tým takhle přistupovat k zápasům, můžeme v letošní sezoně dosáhnout velkých výsledků.

Šlo o šlágr kola. Jak se vám líbila atmosféra celého klání?
Tím, že se vedlo a hlavně první poločas jsme odehráli ve velké euforii, tak i kulisa byla odpovídající. Prohrávat jsme začali až někdy tři minuty před koncem, takže měl duel skvělou atmosféru. Holky nechaly na palubovce všechno a diváci to dokázali ocenit. Po zápase týmu zatleskali a musím říct, že z toho mám obrovskou radost. Právě v tomhle je Trutnov jedinečný.

Kádr se dal zdravotně do pořádku. Je to na atmosféře v týmu hodně znát?
Určitě je to hodně znát. Ono nejde ani tak o to, že je tým zdravý. Hlavní je, že se holkám podařilo naskočit do rozjetého vlaku. Ono je to vždycky hodně těžké po tak dlouhé pauze. To samé platí o Lauren, která k nám přišla po Vánocích. Holky spolu trénují, výkony jsou lepší a lepší, z toho pohledu u nás panuje spokojenost.

Co je pro tým důležitější: že ztratil dobře rozehranou partii, a nebo, že odehrál proti velkému favoritovi skvělý a vyrovnaný zápas?
Obě věci. Ten zápas nám hrozně moc dal a jsem za to rád. Třeba duel na USK Praha byl v tomto ohledu úplně jiný. Brzy jsme prohrávali o třicet bodů a dá se říci, že nebylo o co hrát. Sice jsme sehráli dobrý druhý poločas, ale to už hrál soupeř na půl plynu. Nyní se hrálo naplno celých 40 minut. Ukázalo se, že když tomu dá tým maximum, ke všemu hraje disciplinovaně, pak může odehrát i takhle povedené utkání.

V letošní sezoně máte zatím na všech frontách splněno. Final Six v domácím poháru, účast ve Final Four Středoevropské ligy. Co je třeba ještě dokázat, aby vám neunikla účast v nadstavbové skupině A1?
Myslím, že budeme muset vyhrát obě zbývající utkání. Především pak závěrečný duel s VŠE Praha. Utkání bude vysílat televize a myslím si, že půjde o skvělé vyvrcholení základní části.

Potlesk pro Karu: Historická výhra byla blízko

Úspěch nad BK Imos Brno je nejspíš zakletý. Basketbalistky Kary sehrály v sobotu s brněnským velikánem vydařenou partii. V průběhu utkání vedly až o 19 bodů, na konci jim tleskala slušně zaplněná hala, přesto se vítězství neslavilo. Historicky 85. vzájemný duel znovu vyhrály Moravanky.

Ženská basketbalová liga:

Kara Trutnov – Imos Brno 78:84 (27:16, 52:35, 62:60).

Body: Anderson 24 (z toho 2 trojky), Ervin 18, Hindráková 15 (1 trojka), Nováková 10, Záplatová 5 (1 trojka), Steffanová 4, Vacková 2 - Abdi 18, Horáková 17, Pecková 15, Hanušová 14, Ohlde 13, Jurčenková 6, Vlková 1. Rozhodčí: L. Lukeš, Benda. Fauly: 17:19. Trestné hody: 18/14 - 12/9. Trojky: 4:3. Diváci: 550.

Domácí tým měl do zápasu famózní nástup a v prvním poločase dění na palubovce rozhodně nenaznačovalo, že soupeřem Petrovického party jsou brněnské „Žabiny". Kara hrála skvěle, střelecky řádila Andersonová a hostující celek působil hodně zaskočeným dojmem. Jenže po pauze favorit zabral, domácím naopak došly síly a nakonec přišel i zlom.