„Vím, že po sezoně končím, tak jsme věřil, že alespoň ten bod urveme,“ řekl šestatřicetiletý hráč, který si ve Dvoře prožil celou postupovou éru z krajského přeboru až do druhé nejvyšší české soutěže, hraje svou poslední sezonu.

Připouštěli jste si v sobotu variantu, že byste prohráli a titul ztratili?
Určitě jsme si to připouštěli, a to i přestože byl Náchod v tabulce vzadu, a my jsme hráli o první místo. My totiž na Náchod neumíme moc zahrát. Za celou moji kariéru, jestli jsme v Náchodě vyhráli dvakrát? Opravdu moc se tam nevyhrává.

To se málem i potvrdilo. Deset minut před koncem utkání jste ještě prohrávali 20:18…
Ale tak v házené vedení o dvě branky ještě není nijak směrodatné. Výsledek se může rychle obrátit. Šlo spíš o to, aby se člověk nenechal vyloučit a podobně. Věřili jsme, že alespoň ten bod urveme.

Závěrečnou desetiminutovku jste vskutku zvládli skvěle. Náchodu jste nedovolili vstřelit branku…
Ono celé utkání bylo hlavně o obraně. Vycházeli jsme z ní a soupeře jsme přetlačili. V útoku nám hodně chyběl Radim Kulhánek, který se nemohl uvolnit z práce. Bez něho pro nás bylo těžké dát gól. Tak jsme museli dobře bránit.

Kdy jste začal věřit, že titul vám už nikdo nesebere?
Asi dvě minuty před koncem utkání.

Jak jste pak slavili?
Jelikož jsme do Náchoda jeli auty, přímo tam jsme moc neslavili. Slavilo se až ve Dvoře a někteří až do rána… (usmívá se)

I vy?
Já ne. V neděli jsem potřeboval makat. Měl jsem vyjednanou brigádu na dříví, takže jsem si dal nějaký piva a šel jsem domů.

Takže, o půlnoční koupeli v kašně už nic nevíte?
Vážně? Tam už jsem teda já nebyl. (směje se) Ale je možné, že něco bylo. Dělaly se už i větší blbosti a nebyl k tomu takový důvod.

Co mistrovský doutník, byl?
Jo, to byl a samozřejmě i šampáňo v šatně. To k tomu patří.

Poprvé v historii jste vyhráli 1. ligu. Vy za sebou máte ve Dvoře hodně sezon. Proč se to podařilo letos?
Skloubily se dvě generace. My starší, já, brácha, Martin Voňka, Miloš Jůza, jsme si počkali na tu mladší a díky tomu se dal dohromady takhle dobrý kolektiv.

Sezona pro vás ještě nekončí. Už v sobotu hrajete první utkání baráže o extraligu. Těšíte se?
Určitě. Bude to důstojné ukončení té letošní úspěšné sezony. Stále jsme byli druzí. I proto jsme v Náchodě chtěli vyhrát, aby se neříkalo, že do baráže jdeme z druhého místa.

Co soudíte o soupeři z Frýdku-Místku?
Myslím, že určitě v týmu budou mít nějaký pendlery, kteří teď hráli za Karvinou finále proti Zubří. Kvalita bude jejich na straně, ale my můžeme jenom překvapit. Nemáme co ztratit. Doma se hecneme a třeba je potrápíme.

Na kolik procent byste odhadl šance svého týmu na postup do extraligy?
Asi čtyřicet.

Máte ve Dvoře tým, který by mohl hrát extraligu?
Samozřejmě, že by se musel vhodně doplnit. Jádro týmu tam však určitě je. Všechno je ale o penězích. Seženou se sponzoři, neseženou. Nevím, jak by se to zvládlo.