Sládková na nedávném mistrovství České republiky juniorů, které se uskutečnilo v pražském Podolí, vybojovala tři tituly. Excelovala především v motýlkářských disciplínách. Na trati 100 metrů motýlek dosáhla času 1:04.02, kterým si zajistila reprezentační limit. Dále triumfovala na motýlkářské dvoustovce (2:26.28) a v závodě na 400 metrů polohovým způsobem dosáhla času 5:09,15, což jí přineslo další reprezentační limit.

close Barbora Sládková. info Zdroj: oddíl zoom_in Barbora Sládková. Talentem nadaná plavkyně z Hradce Králové své dovednosti zdokonaluje nejen na domácích, ale i na zahraničních závodech. Důkazem budiž její úspěch na multiutkání juniorů V4Hopes v maďarské Budapešti, kde prokázala své schopnosti a potvrdila svoji dominanci v motýlkářských disciplínách, přičemž vynikla i na dalších tratích.

Kdyby se počítaly časy ze štafet, Sládková by posbírala ještě více nominací do reprezentace. Nicméně bude mít ještě mnoho příležitostí, aby si zajistila další limity a nominace.

„Barbora svou houževnatostí a odhodláním neustále překonává sama sebe. Její vytrvalost a vášeň pro plavání jsou inspirací pro její týmové kolegy, ale i pro mladé sportovce po celé republice. Pokud jí nadšení vydrží, čeká ji zářivá kariéra na mezinárodní scéně,“ tvrdí zástupci klubu Sportstyl Hradec Králové.

„Barbora Sládková je jméno, které bychom si měli zapamatovat. Tato mladá plavkyně má před sebou slibnou budoucnost a její aktuální úspěchy na domácí i mezinárodní úrovni jsou jen začátkem toho, co můžeme od této nadějné sportovkyně očekávat,“ dodávají.

Hradecký klub Sportstyl i přes ne zrovna ideální tréninkové podmínky dokáže vychovávat talentované hvězdy. Všichni v oddíle proto doufají, že v budoucnu budou mít jeho členové lepší tréninkový prostor, aby klub nemusel přijít o nadějné reprezentanty jako byli Daniel Gracík, rekordman ČR z nedávných závodů v Londýně, či vynikající prsařka Lýdie Štěpánková.