Třebovského klání se zúčastnila i početná výprava plavců trutnovské Lokomotivy. V kategorii do 13 let závody ovládla dvojice Terezie Bischofová a Nicol Kirschová. Prvně jmenovaná získala celkem osm (!) zlatých a jednu bronzovou medaili, přičemž si vytvořila pět osobních rekordů a v polohové čtyřstovce dokonce překonala i rekord krajský.

Nicol své oddílové kolegyni zdatně sekundovala, když na svůj krk zavěsila osm stříbrných medailí a úspěch vylepšila třemi osobními rekordy. Obě děvčata svými vysoce kvalitními výkony potvrdila ty nejvyšší ambice na nadcházejícím republikovém mistrovství.

V kategorii dvanáctiletých byl v České Třebové hodně vidět František Pavel Bubáň, jenž získal tři bronzové medaile a vytvořil si osm osobních rekordů. I on by se měl bezproblémově kvalifikovat na mistrovství republiky své kategorie.

Trutnovští zástupci dorostenecké kategorie za sebou mají skvělé vystoupení na prestižním plaveckém meetingu v polské Wroclawi. Prezentovali se zde smrští osobních rekordů na úrovni bezproblémové kvalifikace na mistrovství republiky. Závody v České Třebové tak pro ně neměly patřičný náboj, přesto se zejména Veronika Hůlková, Tomáš Havelka a Michal Jerman ukázali ve velmi dobrém světle.   (pp)