V kategorii třináctiletých si Terezie Bischofová zajistila národní titul v závodě na 200 metrů motýlek (oddílový rekord 2:28,38). Na stejné trati vybojovala bronz Nicol Kirschová a Bischofová pak přidala ještě tři třetí místa, když zabodovala na stovce motýlek a v polohové i kraulové čtyřstovce.

Úspěšný víkend završila ještě pátými místy na polohové dvoustovce a kraulové osmistovce. Nicol vedle bronzové medaile dohmátla ještě dvakrát sedmá a jednou osmá.

close V Prostějově a Kopřivnici se talentovaným plavcům z Trutnova dařilo. info Zdroj: TJ Loko UP Group Trutnov. zoom_in

Mezi dvanáctiletými zazářil Pavel Bubaň. Připsal si šest startů a v nich pět osobních rekordů. Z nejpomalejší rozplavby v prvním závodě na 100 metrů prsa nečekaně dosáhl na 10. místo. V tomto závodě navíc překonal hned dva oddílové rekordy. V mezičase na padesáti metrech (37,53) a následně v cíli (1:20,88).

„Šampionát hodnotíme jako úspěšný. Při ještě trochu vyšší koncentraci, a kdyby před akcí drželo zdraví, mohla obě děvčata být ještě o něco výše. Pozitivní byl i výkon Fandy, především oddílové rekordy při prsové stovce,“ shrnul krátce výkony trutnovského tria trenér Pavel Pokorný.