KRAULAŘSKÉ TRATĚ VYŠLY NA JEDNIČKU
Na Letní pohár ČR jedenáctiletého žactva z oblasti Čechy, který se konal v kladenském plaveckém bazénu, se kvalifikovalo kvarteto Jana Moravíková, Jana Hůlková, Marek Hofman a František Pavel Bubaň.

Nejlépe si vedla Moravíková, jež ve vynikajících osobních rekordech dokázala hned třikrát zvítězit v kraulařských tratích na 200, 400 a 800 metrů. Jen těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě, pak skončila v disciplínách 200 znak a 100 motýl. Vše završila pátou příčkou na 100 volný způsob, což byl také jediný závod bez vlastního rekordu.

OSOBNÍ REKORDY ZAZNAMENALI I DALŠÍ
„Konkurence je stále vyšší, a kdo chvíli usne na vavřínech, po půl roce se diví. Jsem ráda, že Jana Moravíková udělala v posledním půlroce v Trutnově velký kus práce a byla odměněna zlatými medailemi,“ řekla po závodech trenérka Petra Jermanová, která věří, že i ostatní půjdou výkonnostně nahoru. „Je to jen o tréninku, zázemí je tady skvělé a trenéři jsou zkušení odborníci,“ dodala trenérka, která ještě před půl rokem působila v Náchodě.

Osobní rekordy však padaly i u ostatních členů trutnovské Lokomotivy. Marek Hofman vybojoval na 200 znak 10. místo, na 800 volný způsob byl 13. Jana Hůlková obsadila 11. příčky na 800 volný způsob a 200 polohový závod. Všichni závodníci navíc byli členy „mixových“ štafet na 4x50 m VZ a PZ, které se umístily na 8. místě.

Pohár desetiletých v Mladé Boleslavi neušel kvalifikovanému Danielu Cihlářovi, jenž se závodnímu plavání věnuje krátce. Také on si na obou prsařských tratích zaplaval své osobní rekordy, které stačily na umístění ve třetí desítce.

„Republikové mistrovské soutěže mladších a starších žáků proběhnou tento víkend v Českých Budějovicích a Kopřivnici. Za čtrnáct dnů pak sezonu zakončí dorostenci a dospělí v Praze – Podolí. Věřím, že úspěšně i přes některé zdravotní potíže,“ věří předseda oddílu a trenér Tomáš Břeň.