Největší zásluhu na této sbírce má Martina Elhenická, která každý svůj start proměnila v medaili nejhůře stříbrného kovu. Zvítězila v závodech na 100m znak, volný způsob a 400 m volný způsob a k tomu připojila šest stříbrných medailí ze závodů 50m VZ a znak, 200 m polohový závod a znak, 400 m polohově a 800 m VZ.

Aneta Pechancová po zdravotních peripetiích nezklamala a vybojovala dvě zlaté medaile v závodech na 50 m volný způsob a 100 m znak. Pro stříbrné dohmátla při znakové a motýlkové padesátce a motýlkové stovce.

Jana Zaplatilková potvrdila, že patří mezi špičku ve vytrvaleckých disciplínách, když nedala soupeřkám šanci v kraulařských maratonech na 1500 a 800m a přidala bronz na 400 metrů.

Barbora Morávková v nejkratších kraulových sprintech zvitězila na trati 100m. Na poloviční délce obsadila překvapivě „až“ 3. místo. Do finálových bojů ještě zasáhl Patrik Krause, který obsadil dvě pátá místa v polohových závodech na 200 a 400 m. Kristýna Kultová, dohmátla pátá na kraulové patnáctistovce a Petra Havelková osmá na 100m motýlek.

Štafety na 4x200 a 4x100 metrů volným způsobem se staly kořistí trutnovských reprezentantek Pechancové, Elhenické, Zaplatilkové a Morávkové, které zbytek republiky doslova deklasovaly, když zvítězily s náskokem 8 resp 5,5 vteřiny.

„Jsem velmi potěšen výkony našich plavců, kteří na začátku sezony odvedli kvalitní práci, získali mnoho medailí a zaplavali si některé osobní rekordy. Martina Elhenická a Jana Zaplatilková potvrdily, že by měly být oporami reprezentačního výběru při mistrovství Evropy juniorů,“ vyjádřil svou spokojenost jeden z trutnovských trenérů Pavel Pokorný.

Plavecký oddíl v čele s Alžbětou Řehůřkovou nyní čeká start na zimním MČR dospělých, které je příští víkend v Českých Budějovicích.

Tomáš Břeň