Za vším co bylo, udělejte tlustou čáru a zapomeňte. Play off, to je nová soutěž. Basketbalistky Kary Trutnov ale každý rok prokazují, že si formu na vrchol sezony umějí načasovat. Dnes pod Krkonošemi vkročí na cestu, na jejímž konci by rády sebraly svou jedenáctou ligovou medaili.

K tomu ovšem potřebují zdolat dva soupeře. Ten první přichází na řadu ve čtvrtifinále – Valosun Brno. Žádný problém, dalo by se říct. Družstvo trenéra Martina Petrovického vyhrálo nad moravským sokem jedenáct utkání v řadě, když naposledy prohrálo v poháru 27. ledna 2008.

„Ale pozor, Valosun se na šesté místo po nadstavbové části dostal díky radikálnímu zlepšení svých výkonů ve skupině A2, kde vyhrál osm z deseti zápasů,“ varuje trutnovský kouč.

Výraznými osobnostmi Valosunu jsou Vlková a Zrůstová. „Víme o nich. Stejně jako oni vědí, že u nás máme Mišurovou a Hartigovou,“ naznačil Petrovický, že na obou stranách jsou dvě velké individuality, které tým potáhnou. „Uvidíme, kdo z nich to dokáže lépe,“ lišácky se usmál. „Očekávám rychlý, agresivní basketbal z obou stran.“

V Trutnově nemohou pro play off počítat se zraněnou Šnajdrovou, v Brně postrádají Svobodovou.

Série se hraje na tři vítězné zápasy. Po víkendových duelech v Trutnově (začátek vždy v 17.30 hodin) se basketbalistky přesunou do Brna, kde se příští sobotu bude hrát třetí utkání, případně v neděli také čtvrté. Za vyrovnaného stavu by se o postupujícím do semifinále rozhodovalo ve středu 24. března v Trutnově.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

2007/2008
Kara – Valosun 84:63
Valosun – Kara 89:73
Valosun – Kara 91:83
Valosun – Kara 83:91
Kara – Valosun 89:85

2008/2009
Valosun – Kara 85:91
Kara – Valosun 107:78
Valosun – Kara 83:89
Kara – Valosun 95:74
Valosun – Kara 85:71
Kara – Valosun 81:96
Valosun – Kara 73:82

2009/2010
Valosun – Kara 60:73
Kara – Valosun 71:66

LVICE MÍŘÍ NA FOLIMANKU

Hradec Králové – Soupeře z nejsilnějších vyfasovaly pro vyřazovací boje hradecké basketbalistky. Ve čtvrtfinále ŽBL jim v cestě budou stát úřadující obhájkyně titulu, celek ZVVZ USK Praha. Série hraná na tři vítězné duely startuje v neděli v 15 hodin na Folimance, kde je v pondělí (17.30) na programu také odveta. Třetí vzájemný duel se odehraje v Hradci Králové ve čtvrtek 18. března od 19 hodin.

Lvice doplatily v nadstavbové části na nevyrovnané výkony. Mrzet je musí zejména porážka na palubovce poslední Sparty a nezvládnuté partie s VŠ Praha, tedy s týmy, které si to rozdají o udržení v nejvyšší soutěži. Ve skupině A2 tak Východočešky obsadily až třetí příčku. „Nedá se nic dělat. Naše plány budou směřovat k bojům o páté místo,“ říká trenér Miroslav Volejník. Jedná se o holou realitu. Přejít přes hvězdný euroligový tým USK do semifinále se prostě nedá. „Sérii se budeme snažit odehrát se ctí. Od holek budu vyžadovat stoprocentní nasazení. Přál bych si, abychom předvedli podobné výkony jako ve čtvrtfinále Českého poháru, kdy jsme favoritovi byli důstojným soupeřem,“ pronesl kouč.

Otázkou zůstává zdravotní stav Volejníkovy družiny. Největší otazník visí nad startem rozehrávačky Kysilkové, která si v nedávném duelu s VŠ Praha obnovila svalové zranění. (kp)