V rytmu sobota – pondělí se představili v premiérově zřízené 1. národní lize místní florbalisté. A v obou případech si připsali vítězství. Na velice cenné tři body z derby v Tanvaldu, kde svá domácí utkání hraje Jablonec nad Nisou, ale doma navázali jen částečně. Proti Jaroměři totiž v závěru ztratili nadějný náskok a outsiderovi dovolili uzmout jeden bod.

Po zisku pěti bodů zůstává Turnov na čtvrtém místě tabulky. Jeho vyhlídky na postup do play off jsou těsně před koncem první poloviny sezony velmi růžové.

Jablonec n. N. – Turnov 4:9 (3:3, 1:3, 0:3)

Hosté dobře věděli o jablonecké útočné síle, kterou produkuje zejména duo Sekyra – Veselý. Ta byla součástí více než osmdesáti procent vstřelených branek svého týmu. Turnov se ale na domácí excelentní lajnu přichystal.

Hosté byli od začátku mírně aktivnější, v 11. minutě se dostali do vedení, ale v první třetině byla k vidění přestřelka. A když těsně před pauzou vstřelil už svůj druhý gól Matys, odcházeli soupeři do kabin za stavu 3:3.

Celý tým hostí cítil, že pokud by mu body utekly, považovalo by se to za ztrátu. A tak hned od začátku druhé třetiny převzal iniciativu a jednoznačně diktoval tempo. Rychlé góly Němečka a A. Palatínuse přinesly vedení 5:3. A i když Jablonec nad Nisou v početní převaze snížil, střelec večera Němeček ze standardní situace vrátil hostům dvoubrankový náskok.

V poslední třetině se možná čekal nápor domácích, ale nekonal se. Hosté už neinkasovali a třemi góly naopak rozhodli o vysoké a zasloužené výhře. Perfektním výkonem se prezentoval Pavel Němeček, který se trefil čtyřikrát.

„Domácí se prosazovali jen po našich chybách. Troufám si tvrdit, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Děkuji za zápas a těšíme se na odvetu v Turnově," neskrýval po utkání nadšení trenér Turnova Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 12. Jarolímek (Veselý), 13. Veselý (Sekyra), 17. Havel (Kujan), 29. Hujer (Sekyra) – 11. A. Palatínus (V. Palatínus), 16. Matys (A. Palatínus), 20. Matys (A. Palatínus), 21. Němeček, 23. A. Palatínus (V. Palatínus), 36. Němeček (Matěcha), 42. Němeček (V. Palatínus), 50. Němeček (Erler), 58. A. Palatínus (V. Palatínus). TJ Turnova: Suchomel, Horáček – Hejduk, Havlín, Brož, Vitásek – A. Palatínus, V. Palatínus, Matys, Matěcha, Erler, Němeček, Pala.

Ostatní zápasy: Kadaň – Chomutov 6:14, K. Vary – Kr. Dvůr 5:6, Jaroměř – Mukařov 6:4, Čelákovice – Č. Budějovice 4:7, Athletics Praha – Plzeň odlož.

PONDĚLNÍ KOLO

Turnov – Jaroměř 6:5 po náj. (3:2, 2:1, 0:2 – 0:0)

Východočeši zatím nepodávají takové výkony, s nimiž by mohli být spokojeni. Představení u řeky Jizerou však zřejmě budou kvitovat. Ač měl Turnov po většinu utkání gólově navrch, nepředvedl tak dominantní výkon jako proti Jablonci a ztratil.

Domácí už v desáté minutě vedli o tři góly a zdálo se, že diváci uvidí pohodlné vítězství. Jakoby však náskok hráče uspokojil. Ve zbytku zápasu totiž dovolili Jaroměři, aby se dostala do tempa, sami z něho naopak vypadli. Třígólový náskok měli domácí zpět ještě po druhém gólu Erlera ve 36. minutě, od té doby se však už neprosadili. A když naopak hosté pět minut před koncem vyrovnali, muselo rozhodnout nastavení. V něm gól nepadl, bod navíc si domácí připsali až po samostatných nájezdech.

„Přizpůsobili jsme se hře soupeře. Svým mizerným výkonem jsme mu bod nadělili. Ale jsme rádi alespoň za výhru v prodloužení," řekl kouč Turnova Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 1. V. Palatínus (A. Palatínus), 4. V. Palatínus (A. Palatínus), 10. Erler (Vitásek), 33. Matys (Hejduk), 36. Erler (Matěcha) – 11. Hašek (Kubina), 16. Hašek (Novotný), 40. Hašek, 55. Novotný (Kotrč), 59. Valenta (Hašek). TJ Turnov: Suchomel, Horáček – Havlín, Brož, Vitásek, Erler, Němeček, A. Palatínus, V. Palatínus, Pala, Matys, Matěcha, Kolomazník, Nezdara, Hejduk.

Ostatní výsledky: Chomutov – Karlovy Vary 6:7pp, Athletics Praha – Kadaň 6:5pn, Č. Budějovice – Plzeň 9:7, Mukařov – Čelákovice 8:2, Králův Dvůr – Jablonec n. N. 7:5.

Příští kolo: Čelákovice – Králův Dvůr, Jablonec n. N. – Athletics Praha, Jaroměř – Chomutov, Kadaň – Mukařov, Karlovy Vary – Č. Budějovice, Plzeň – Turnov (neděle 19.00).