Už o víkendu bude tento atraktivní sport, který usiluje o zařazení pod pět kruhů v roce 2026, k vidění ve Špindlerově Mlýně na Svatém Petru. V sobotu se tam uskuteční historicky první Uniqa mistrovství České republiky.

Líbí se vám volejbal nebo beachvolejbal? Tak to musíte vidět také snow volejbal! Pravidla mají základ v beachvolejbalu, akorát se hraje v sadách do jedenácti bodů, změna strany kurtu přichází vždy po sedmi bodech a utkání je na dva vítězné sety. Ve Svatém Petru budou připravené tři kurty, na kterých se postupně vystřídá dvanáct mužských a ženských družstev.

„V každé kategorii se odehrají čtyři skupiny po třech týmech. Nejlepší dva postupují do první osmičky, kde se utkají v rámci pavouku na jednu prohru. Kdo zaváhá, končí,“ vysvětluje Michaela Knoblochová, hráčka a zároveň spolupořadatelka mistrovství. Na kurtu se představí společně s Annou Dostálovou a s jasným cílem. „Jedině vítězství nám zaručí účast na evropském šampionátu. Nebude to však jednoduché.“

Stejné plány mají totiž Markéta Bendíková a Tereza Vaňková. Do boje o stupně vítězů budou chtít určitě zasáhnout i Ludmila Lojková a Radka Tučková. A v mužské kategorii? V té se představí Robert Kufa, který bude hrát se svým bratrem Davidem. O titul budou usilovat také Jan Dumek s Václavem Berčíkem, kteří patří do české beachvolejbalové špičky. Ti všichni musí povinně nazout kopačky.

„Díky nim se po sněhu daleko lépe pohybujeme. Nejvíce nás baví na snow volejbalu skluzy a skákat po sněhu za míčem,“ dodává Knoblochová.