Během prosince a ledna měli jak čtenáři Krkonošského deníku, tak odborníci možnost ovlivnit anketu Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2013. Tradiční vyhlášení se v tomto týdnu vrátí do Lomnice nad Popelkou, kde opět po roce zavítá do příjemného prostředí Tylova divadla. Anketu každoročně vyhlašuje Česká unie sportu, produkční a marketingová společnost ČOK CZ a regionální Deník.

V Lomnice se ve středu od 18 hodin z úst moderátora Radka Šilhana veřejnost i nominovaní dozví, kdo vystoupá na stupínky nejvyšší a stane se držitelem pomyslné koruny pro nejúspěšnějšího okresního sportovního krále.

Anketa je vyhlašována jak mezi aktivními jednotlivci a družstvy (mládež + dospělí), tak mezi trenéry. Do síně slávy navíc vstoupí legendy, jejichž působení se k okresu Semily váže.

Na základě hlasů čtenářů bude odměněna také „Hvězda Krkonošského Deníku", kterou prostřednictvím kupónů vystřižených z tištěného vydání volila během uplynulých týdnů právě široká veřejnost.

Zúčastnění se mohou těšit nejen na účast nejúspěšnějších okresních sportovců, ale také na celou řadu zajímavých osobností. Doprovodný program obstarají například zpěváci Michaela Nosková a Marián Vojtko. Záštitu nad akcí převzal starosta města Lomnice nad Popelkou Vladimír Mastník.

Prvenství v individuálních kategoriích obhajují skokan na lyžích Roman Koudelka (dospělí) a závodník v severské kombinace Tomáš Portyk (mládež). V kolektivních kategoriích slavili úspěch turnovští šachisté a mladší dorostenci Lomnice nad Popelkou za úspěchy ve skokanském sportu.