„Domácí zahráli diametrálně rozdíl zápas, než který hráli u nás před třemi měsíci. Je tady patrné velké zlepšení. Zdobila je bojovnost,“ chválil po střetnutí výkon dvorského mančaftu hostující kouč Jiří Kekrt. Podzimní utkání Dvůr prohrál o 25 branek.

„Měli jsme jeden z nejskvělejších vstupů do mistrovského utkání v letošním ročníku extraligy,“ rozplýval se domácí trenér Petr Šulc.

Zubřané se nestačili divit, jak rychle se vyšplhalo skóre na 8:2. „Bylo to pro nás velké povzbuzení do dalšího průběhu utkání. Jen se nemůžu zbavit pocitu, že vedení přišlo strašně brzo,“ poznamenal jinak velmi spokojený dvorský lodivod. V táboře hostů naopak v té chvíli panovalo velké napětí. Trenér Kekrt si musel vzít time a na své svěřence pořádně zvýšit hlas. „Upozornili jsme hráče na to, že i utkání s celky, které nemají takový počet bodů, je třeba hrát zodpovědně,“ zdůraznil ve své řeči. „Potom se naštěstí přístup ze strany našich hráčů změnil, dokázali jsme se dostat do hry a dotáhli utkání do vítězného konce,“ dodal vůdce loňského finalisty.

Kdovíjak by se zápas vyvíjel ve druhém poločase, kdyby se domácím podařilo vyhnout problematického úseku v jejich hře. Ten trval závěrečných deset minut prvního poločasu a přeskočil ještě na pět minut do půle druhé. Dvoráci tuto část prohráli 2:11! „Začali jsme se trápit a přestali jsme hrát svou hru,“mprohlásil kouč Petr Šulc.

S několikabrankovým náskokem v zádech si hosté po přestávce vítězství v klidu pohlídali. „Vizuálně je pro nás výsledek jakoby pozitivní, ale efekt je nulový,“ řekl ještě k porážce 25:30 domácí trenér, jenž v závěru utkání vypustil do hry i lavičku. „Hráči, kteří poctivě trénují, mají právo i proti tak kvalitnímu soupeři v extralize nastoupit.“