Konečně se to podařilo. Extraligoví házenkáři Dvora Králové ve středu zvládli jedno z důležitých utkání letošní sezony. Před solidně zaplněnou halou ve Strži (420) udolali Přerov 22:20. A slovo udolali je v tomto případě opravdu na místě. Žádná krása, ale dřina, dřina a dřina.

„Ten pocit z vítězství je hodně pozitivní,“ usmíval se na tiskové konferenci po zápase trenér Dvora Králové Petr Šulc. „Družstvo je potřeba pochválit za obrovskou bojovnost a nasazení.“

Dvoráci v úvodu vždy vedli o gól až do stavu 3:3, poté se ale více začal prosazovat soupeř a skóre se z pohledu domácího celku pohnulo až na nepříjemných 6:10. „Dopustili jsme se spousty technických chyb a sami jsme si svůj vlastní výkon sráželi na kolena. Dostávali jsme tím soupeře do hry, a proto jsme celý první poločas tahali za kratší konec,“ poznamenal Šulc.

„Bohužel, v tomto okamžiku naši kluci zahodili tři šance. Domácí se chytli a do půlky nás stáhli,“ povšiml si vedoucí hostů Richard Bučer.

Velkou překážkou v celém utkání se pro přerovské hráče stal brankář Babčaník.

„Známe ho už pět šest let a víme dobře, jak chytá. Bohužel, jsme z něj dnes udělali hvězdu, protože podle mě musel mít úspěšnost tak padesát šedesát procent,“ kroutil hlavou přerovský zástupce na tiskové konferenci nad selháním zakončujících hráčů. „V mnoha případech nemusel udělat ani ten pohyb, protože jsme ho trefili.“

První poločas dvorští házenkáři prohráli 11:13. Na začátku toho druhého však na 11 minut (!) uzamkli své brankovišti a branku. Dva góly dal Michajlík, po jednom přidali Kastner, Kulhánek, Fiedor, Zelinka a domácí vedli 17:13. „Hráči se tam vypjali k enormnímu výkonu,“ prohlásil Šulc. Jenže…

Opět se potvrdila nestálá výkonnost nováčka. V úseku mezi 41. a 55. minutou vstřelili Dvoráci jen dva góly, hosté šest a bylo vyrovnáno 19:19.

„Měl jsem z toho hodně špatné pocity a bál jsem se opakování sobotního utkání s Kopřivnicí, kde jsme byli také na koni, ale přesto jsme prohráli,“ sdělil Šulc.

Tentokrát však domácí koncovku ustáli. Sedmičku proměnil Michajlík a na brankovišti se ke gólovým střelám prodrali Klouček a Fiedor.