Počasí pořadatelům nepřálo, ale přesto byla trať připravena velmi solidně. Nálady počasí se ukázaly i při zahájení, kdy musel být slavnostní nástup odložen o půl hodiny pro velmi silný přívalový déšť.

Vše se ale umoudřilo, a tak se mohly ženy pustit do boje. Po dvou nepodařených prvních soutěžích se o slovo přihlásila děvčata z Bozkova a vítězstvím dala najevo, že se s nimi musí stále počítat. Tato kategorie byla nezvykle vyrovnaná, všechna družstva předvedla solidní útoky.

Mezi muži se začíná rýsovat celkový souboj mezi Veselou A a Roprachticemi, když prvně jmenované družstvo dokázalo podruhé v řadě zvítězit.

Na druhém místě se umístila Seminova Lhota, která ukazuje, že zejména při soutěžích ze spodní nádrže bude velmi silná a pokud zlepší i klasické útoky, může být příjemným překvapením letošní sezony.

Jako doplňkovou disciplínu shlédli diváci minisoutěž dětí, kde místní mládež z SDH Bitouchov těsně předčila své konkurenty z Pohoří.

Pohár OSH Semily pokračuje příští týden soutěží v areálu v Loukově, kterou ovšem již tradičně pořádá SDH Rybnice, zahájení je naplánované na 13.30 hodin.

Výsledky:

Muži: 1. Veselá A 24,38, 2. Seminova Lhota 24,76, 3. Roprachtice 27,34, 4–5. Rybnice a Bozkov A 27,69. Ženy: 1. Bozkov 33,37, 2. Roprachtice 34,11

Karel Čermák