Myšlenky na Excelsior ŽBL přesměrují svěřenkyně kouče MARTINA PETROVICKÉHO k utkání druhého kola Poháru České pošty (oficiální název Českého poháru pozn. aut.) na palubovce DSK Basketball. Večer od 18.15 totiž změří síly ve sportovní hale SOŠ stavební a zahradnická v Praze 9. O pár slov se s námi před pohárovým duelem podělil právě trenér Kary.

Kouči, jak jste zatím spokojen s průběhem sezony, v níž máte za sebou pět ligových zápasů?
Tak samozřejmě kromě toho zakolísání v posledním utkání, které pro nás bylo trochu nešťastné, je výsledkově sezona zvládnutá dobře.

V neděli jste se bohužel dočkal úvodní porážky. Vůbec k ní ale nemuselo dojít, souhlasíte?
Ono nemusí dojít k žádné porážce, zvlášť k takové těsné. Je to ale jen sport. Beru to tak, že i tyhle porážky ukáží, jak na tom družstvo je a jak se z toho dokáže dostat. Pro nás je určitě lepší porážka teď, než v momentech, kdy se bude rozhodovat třeba o umístění.

Jak vy osobně vnímáte dosavadní vyrovnanost soutěže a řadu překvapivých výsledků?
Myslím, že pro ligu je to jenom dobře. Její atraktivita stoupá a už jen to, že někdo porazil Frisco, je zajímavé. I mediálně je lepší, když výsledky nejsou předem dané, soutěž je vyrovnanější. Přece jen hrajeme ligu vicemistryň světa, tak ať je kvalitní.

Dnešním pohárovým utkáním nastoupíte do herního systému středa sobota středa. Bude náročný program kádr v pohodě zvládat?
To se uvidí. Já věřím, že jo, proto jsme také přihlašovali Středoevropskou ligu. Především jde o zkušenosti, které v zápasech nabírají mladé hráčky. Tenhle systém jsme vždycky zvládali a myslím, že jej zvládneme i letos.

Večer vás čeká DSK Basketball, který jste letos již jednou porazili. Povinnost velí zvítězit, souhlasíte?
Určitě. Chceme postoupit, ale hlavně si jedeme zlepšit chuť po Varech. Nejedeme jen vyhrát, ale chceme uspět co největším rozdílem, zahrát si naplno a získat sebevědomí pro sobotní zápas s USK.

Loni jste v poháru do Final Six neprošly. Patří finálový turnaj mezi jeden z letošních cílů klubu?
Každý postup kamkoliv je pro nás cílem. Nechceme hrát jen ligu. Jsme maximalisté a rádi bychom letos uspěli v každé soutěži.