Tato svojí výjimečnou délkou ojedinělá stavba přímo vyzývá k pokřtění bruslaři. Stezka ještě není zcela hotová - stále schází zpevnění několik desítek metrů na celkem šesti úsecích, kde povrch není zcela ideální. „Nenechme povolané usnout na vavřínech, pojďme je společně vyprovokovat k dalšímu konání a vyřešení úseků, které nám bruslařům, ale také dětem a vozíčkářům zážitek z jízdy po úžasné stezce kazí," vyzývají organizátoři akce milovníky kolečkových bruslí, ale i další sportovní nadšence.

Start in-line jízdy bude z královéhradeckého parkoviště u obchodů s rychlým občerstvením proti Šimkovým sadům, a to v 9.15. Cesta povede po trase labské cyklostezky do Smiřic, Josefova a Kuksu. Lehké sportovní tempo s přestávkami na přehledných místech spolu s občerstvením nabízí odhad délky výletu na dvě a půl hodiny. Povinným vybavením je přilba a doporučují se i boty (sandále) na přezutí, chrániče, případně hůlky a cyklistický doprovod.

Společná akce bude ukončena v Kuksu před hospůdkou U Prďoly, kde každý účastník dostane pivo zdarma. Domluvena je rovněž i sleva na vstupné do Hospitalu Kuks s barokní lékárnou.

Návrat do HK je možný několika způsoby:

1. po vlastní ose opět po cyklostezce
2. osobním vláčkem do Jaroměře v 11.24 a poté ihned rychlíkem do Hradce Králové
3. po vlastní ose do Jaroměře na nádraží (10 km po stezce) a nějakým vlakem (11.41, 12.19, 12.44, 13.03, 13.41, 14.19, 14.44, 15.03, 15.41) do Hradce
4. autobusem z Kuksu ve 13.00 (nejistá kapacita volných míst)

Startovné se neplatí! Všichni jedou sami za sebe a na vlastní nebezpečí. V případě vytrvalého deště se jízda odkládá na neděli 19. května v 9.15.

(ak, to)