Basketbalisté trutnovské Kary překonali loňský úspěch a v základní části I. ligy vybojovali letos konečnou sedmou příčku. Ta znamená, že se svěřenci trenéra Lukáše Plašila ve vyřazovacích bojích vyhnou takřka neporazitelnému celku Jindřichova Hradce. Silný však bude i další favorit, jímž je pražská Sparta. O všem rozhodly výsledky závěrečného kola, jehož součástí byl i duel Kary v Hradci Králové.

Sokol Hradec Králové Kara Trutnov - 87:71 (18:21, 47:35, 62:54)

Body: M. Peterka 19, O. Peterka 18, Kiršbaum 17, Mahler 11, Synáček 8, Šoula a Švandrlík 5, Andres 4 - Jiříček 17, Dolejší 10, L. Malý 8, Rychtera, Slezák a Kulich 7, Hlaváček 6, Malík 5, Houser 4. Rozhodčí: Matějek, Znamínko. Fauly: 13:23. Trestné hody: 27/20 11/9. Trojky: 7:6. Diváci: 200.

„Opory jsme proti Hradci pošetřili na play off“

Svůj tým opět dovedl k postupu do play off, i tentokrát se ale o účast ve vyřazovacích bojích musel strachovat do posledních kol. Kouč trutnovských basketbalistů LUKÁŠ PLAŠIL si však nakonec oddychl, před závěrečným duelem na palubovce Hradce Králové měl totiž Trutnov již jisté sedmé místo.

Trenére, jak byste zhodnotil derniéru mužstva v základní části soutěže?
Vidím to tak, že si kluci zjistili, že ať už vyhrajeme nebo ne, skončíme na sedmém místě. Hradec naopak potřeboval vyhrát, takže ten přístup byl takový, že se nic nemůže stát. Točil jsem všech dvanáct hráčů, včetně mladších dorostenců. Opory jsme pošetřili na play off.

Kde se v utkání lámal chleba? Vždyť po první čtvrtině jste ještě vedli.
Soupeř nám utekl ve druhé desetiminutovce. Dostali jsme hodně bodů a rozhodně jsem nebyl spokojen s obranou. Pět minut před koncem jsme to ještě stáhli na nějakých pět, šest bodů, ale soupeř byl dravější a v závěru nám ještě ulétl.

Přesto končíte sedmí a s tímto umístěním jistě panuje spokojenost.
Samozřejmě. My nechtěli jít na Jindřichův Hradec, protože ten je bezkonkurenční a asi soutěž vyhraje. Jdeme na Spartu, ale i ta je silná. Nebude to jednoduché, doma Pražané za celou sezonu neztratili ani bod. Play off si ale chceme užít. Proti Zlínu nám stouplo sebevědomí a na Spartu určitě jedeme bojovat.

Co říct na fakt, že týmy na 7. - 10. místě získaly nakonec stejný počet 38 bodů?
I letos to bylo hodně vyrovnané. Krom posledních dvou týmů mohl každý porazit každého a rozhodlo to, že jsme dokázali vyhrávat se soupeři okolo sebe.

S čím plánujete na Spartu vyrukovat? Věříte si na ni?
Rádi bychom v Praze jednou vyhráli, abychom si zajistili dvě domácí utkání.