Sedmnáctiletý Východočech Jakub Filip pokračuje v účasti na juniorském Australian Open. Rodák ze Dvora Králové nad Labem po vítězství nad Korejcem Changem zvládl i duel s ukrajinským Andriiem Zimnokhem a na druhé straně kontinentu si v noci na středu zahraje osmifinále.

Soupeřem českému reprezentantovi bude Američan Learner Tien, jenž si v předchozích soubojích poradil nejprve s Japoncem Matsuokou a poté i Italem Cinou.

close Hotovo, Jakub Filip vítězí 6:3 a 6:3. info Zdroj: Eurosport TV zoom_in Hotovo, Jakub Filip vítězí 6:3 a 6:3. V utkání druhého kola se Filip rozhodně nadřel více než o dva dny dříve. Zimnokh si podržel své úvodní dva servisy, ten třetí mu už ale český tenista prolomil a sadu završil ziskem dalšího soupeřova podání za stavu 5:3. Navíc čistou hrou.

Druhý set odstartoval lépe mladý Ukrajinec, když Filipa zaskočil na returnu. Český tenista však reagoval rebreakem, v šesté hře sebral soupeři další servis a také druhou sadu zakončil čistou hrou a vítězstvím 6:3.

„Samozřejmě jsem za postup šťastný. Myslím, že se mi utkání podařilo, hrál jsem dobře a soupeři nedal moc šancí,“ zářil po zápase český reprezentant, který si jako odměnu za povedený výkon koupil muffin s čokoládou.

V osmifinále na Jakuba čeká rozhodně zatím nejsilnější soupeř. Tienovi patří v juniorském žebříčku aktuálně sedmadvacátá příčka, jako jeden z mála mladých hráčů je navíc evidován již také v žebříčku ATP. Duel by se měl hrát okolo čtvrté hodiny ranní a přenášet jej bude web stanice Eurosport.

„V turnaji zůstává šestnáct nejlepších tenistů a je vidět, že už tu jsou jen kluci, kteří tenis opravdu umí. Všichni hrají dobře,“ neskrývá respekt mladý Východočech, jemuž udělala radost také pozápasová pochvala od trenérů.

Mimochodem Filip, člen oddílu pražské Sparty, zůstává v Melbourne ve vyřazovací části mezi juniory posledním českým zástupcem. Poté, co Jan Hrazdil opustil turnaj již po prvním kole, ve druhém na své soupeře nestačili jak Vít Kalina, tak Filipův deblový parťák Maxim Mrva.